Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alergia na nici pooperacyjne, które się nie wchłonęły


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W grudniu zeszłego roku miałam operację stawu barkowego. Wstawiono mi implanty. Chirurg używał nici rozpuszczalnych. Rana się ładnie zagoiła, po żmudnej rehabilitacji bark jest sprawny. Problem tkwi w czymś innym.. 2 dni temu na bliźnie pojawił się odcisk. Pomyślałam że może to przez noszoną torebkę lub ramiączko. Przebiłam go sterylną igłą zdezynfekowałam - nic nie bolało. Wczoraj zauważyłam kawałek wystającej czarnej nici (której wcześniej nie było widać). Wyciągnęłam ją do końca (nie czułam bólu) nić miała ok 12 cm długości. Lekarz poinformował mnie że to normalna sprawa i czasami tak się dzieje. Natomiast miesiąc po operacji zaczęłam mieć alergię w formie wysypki (plamy jak po ukąszeniu komara) Lekarz alergolog stwierdził, że przyczyn może być wiele. Czy to możliwe że przez ciało obce (nić) która nie chciała się wchłonąć a organizm z nią walczył aby się jej pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jak najbardziej wysypka mogła być reakcją na ciało obce w obrębie operowanego miejsca. Nie można jednak jednoznacznie określić przyczyny powstania zmian. Jeśli wysypka pojawi się ponownie to należy poszukiwać innej przyczyny dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Dziękuję za szybką odpowiedź. W kwestii sprostowania wysypkę mam nadal (nie aż tak intensywną jak kilka miesięcy temu)l. Obecnie jestem na lekach więc pewnie jest ona w jakimś stopniu zahamowana. Od czasu do czasu pojawia się parę plamek. W takim razie pozostaje mi tylko zaobserwować mam nadzieję poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×