Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalne zgrubienia na jądrze u nastolatka


Gość Jacekk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Mam problem taki pól roku temu wyczulem na lewym jadrze jakies glisty, lecz jadro mnie nie boli Czekalem z tym miesiac zeby powiedziec mamie i dopiero po miesiacu powiedzialem jej to i na 2 dzien poszedlem do lekarza . Lekarz sprawdzil moje jadro powiedzial zeby sie tym nie martwic pozniej czekam znow 2 miesiace i dalej to mam myslalem ze to przejdzie jakos i znow poszedlem do niego a on zeby sie nie martwic .Teraz juz minelo ponad pół roku i dalej mnie nic nie boli ale te glisty mam i wlasnie wstydze pokazac dziewczynie mojego penisa gdyz u dolu mam to . Co mam robic czekac az zacznie mnie bolec i dopiero skierowac sie znow lekarza i wtedy podejmie jakis zabieg ? i jeszcze dodam ze jak leze to nic niewyczuwam a jak wstaje to ponownie mam te glisty . Jadra lewe jest 0.5 cm nizej niz prawe . CO MAM ROBIC DALEJ ? MAM 16 LAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to żylaki powrózka nasiennego. Miałeś fajnego lekarza, skoro kazał Ci się nie martwić - i to 2 razy. Ja odkryłem to u siebie pół roku temu (jestem trochę młodszy od Ciebie) i byłem u pani doktor pierwszego kontaktu, która wmawiając mi, że mam skręt jąder, odesłała na USG i skierowała do szpitala. Marnując 3 dni w szpitalu, wstydząc się przed każdym odwiedzającym, który przy miłej wymianie zdań zapytał się, co mi jest, w końcu bez żadnej operacji wróciłem do domu i mam nadzieję, że tak pozostanie, bo rzekomo jedynym skutecznym sposobem leczenia żylaków jest ich podwiązanie chirurgiczne, ale wtedy nie będziesz miał już tylko *glisty* (która za jakiś czas może się odnowić), lecz również blizny, tydzień w szpitalu i miesiące bez seksu, na którym chyba Ci zależy. Myślę, że lepszym interesem jest żyć z żylakami najdłużej jak to możliwe, najdłużej, ile będzie można z nimi wytrzymać. Jeśli chodzi o jakieś skutki takiego życia, to oprócz ryzyka częściowej bezpłodności (w tym wieku i tak pewnie nie planujesz dziecka), jeszcze żylak może pęknąć, co nie będzie zbyt przyjemne i może doprowadzić do jeszcze innych schorzeń, ale myślę, że jeśli będziesz się oszczędzał (nie nadwyrężał się poprzez np. podnoszenie ciężarów, grę w piłkę po parę godzin dziennie itd.), to spokojnie można wytrzymać. Natomiast skutkami operacji mogą być oprócz blizn (które tylko zniechęcą do Ciebie dziewczyny), jeszcze: błąd lekarski, w wyniku którego może dojść np. do uszkodzenia nerwu lub całego jądra, co pewnie zaburzy prace jądra/jąder nad wytwarzaniem hormonów* komplikacje (jak przy każdej operacji ryzykiem może być nawet narkoza), a nawet jeśli zabieg przebiegnie według planów, żylaki zawsze mogą powrócić, bo lubią męczyć człowieka. Według mnie żyć z żylakiem bez operacji, niż przez chwilę cieszyć się dobrym zdrowiem, by doszło w końcu do odnowienia choroby. Oczywiście wszystko zależy od danego przypadku, ale ja tylko wyraziłem swoją opinię w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×