Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wygląd sutka po usunięciu guzka z piersi


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 17 lat. 2 tygodnie temu miałam przeprowadzoną operacje usunięcia guzka z lewej piersi. Guzek miał wielkość 11 mm i znajdował się pod brodawką, na dole sutka. Blizna jest pod sutkiem, dopiero co miałam zdjęte szwy. Powiedziano mi, że prawidłowo się goi. Jednak moje pytanie dotyczy stanu sutka. Mam 17 lat, więc jestem w fazie dojrzewania. Moje sutki są jakby to określić, obrzmiałe i *bulwiaste*, zawsze i nie podoba mi się to, ale wole zeby były identyczne. Jednak po operacji lewy sutek jest mniejszy w objętości (przepraszam za konstrukcje) i *ściągnięty* w dół. Reasumując, nie wygląda tak jak ten drugi. Czy to wróci do normy? I ten sutek po operacji zrobi się znów *bulwiasty* jak drugi? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, to zależy ile *materiału* Ci wycięli. Prawdopodobnie wszystko wróci do poprzednich gabarytów. Tam, gdzie wycinali (wewnątrz) powstanie zrost (stwardniała tkanka).Justynko, pamietaj o dobrym biustonoszu, aby ciężar piersi nie przyczynił się do *rozciągnięcia* blizny i powstania bliznowca. Niestety, nikt Ci nie powie(w internecie), jak finalnie będzie wyglądał Twój biust.Musisz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×