Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozrost guzkowy we wsępnicy a silne bóle


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mam 39 lat. W 2007 roku zdiagnozowano u mnie colitis chronica limfotica. Leczone było steroidami i mesalazyną. Bóle typowe - prawe podbrzusze i dół biodrowy. Taki udawany Crohn. Do tego doszła masywna zakrzepica i reaktywne zapalenie stawów. Dziwne i nieczęste trochę powikłania przy tym rodzaju zapalenia, ale jednak były. W 2010r. miałam operowany pęcherzyk żółciowy z powodu objawowej kamicy. Po operacji bóle przemieściły się. Zamiast podbrzusza zaczęły się bóle prawego podżebrza. Takie same jak przed operacją. Co ciekawe bóle podbrzusza zniknęły. Ból jest ciągły i przewlekły. Nasila się przy ruchach. Nie pomaga dieta, są też bóle głodowe. W badaniach TK w normie. Brak kamicy przewodowej, silna anemia, przewlekłe zapalenie dwunastnicy minimalne, do tego we wstępnicy hiperplasia guzkowa. ANCA i ASCA ujemne, dodatnie ANA i test na boreliozę. Moje pytanie brzmi, czy rozrost guzkowy we wstępnicy może być związany z nsj i czy przy zapaleniu wstępnicy są tak silne bóle(najsilniejsze po oddaniu stolca), czy raczej patologii szukać w zrostach, zespole kikuta pęcherzyka, w dyskinezie dróg żółciowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×