Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wychodząca gula przy przepuklinie kresy białej a operacja


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od ponad 2 lat mam przepuklinę kresy białej. Pojawiła się po ciąży, nie wiedziałam co to jest, myślałam, że tak mi się zniekształcił brzuch, wychodzi gula długości 15 cm i szer 5 cm od pępka w górę. Potem urodziłam drugie dziecko i nadal to miałam. Ginekolog nie zauważył nic podczas drugiej ciąży. 2 tyg temu zaczęłam chodzić na masaże brzucha ponieważ mam strasznie pomarszczoną skórę w okolicy pępka i wtedy to pani masażystka zauważyła to i zasugerowała mi, że to może być przepuklina, Dodatkowo zauwayła, że rozeszły mi się mięśnie i można tam wsadzić palce. Ta gula wychodzi najbardziej jak robię brzuszki. Ja stoję natomiast to mam brzuszek wystający jakbym była w 3-4 mies ciąży. Zastanawiało mnie to dlaczego mam ten brzuch taki, myślałam, że to wzdęcia (ważę 57 kg więc nie jestem otyła). Nic mnie nie bolało, przynajmniej nie miewam bóli, które bym jakoś zapamiętał, jeżeli już to od czasu do czasu takie zwyczajne pobolewanie żołądka, lekkie. I moje pytanie, jeżeli już tak długo z tym chodzę i nic nie boli to czy konieczna jest operacja??? Przeszkadza mi ten brzuch, czy z tym da się coś zrobić czy jedyna metoda wali to operacja? I jeszcze jedno pytanie czy operacj przepukliny krsy białej metodą laparoskopową jest refundowana czy tylko i wyłącznie płatna? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli przepuklina nie boli i jest w pełni odprowadzalna to natychmiastowy zabieg nie jest konieczny. Nieoperowana przepuklina z czasem może się powiększać i może dojść do jej uwięźnięcia co może skutkować martwicą. Najprawdopodobniej tego typu operacja metodą laparoskopową jest refundowana. Przede wszystkim powinnaś się umówić na wizytę do poradni chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×