Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w boku i klatce piersiowej


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

26 grudnia w nocy zaczął boleć mnie prawy bok. Konkretniej to prawy bok z tyłu (były to już prawie plecy). Ból się zwiększał, aż zaczęło mnie tak boleć, że nie mogłam praktycznie oddychać, mówić, ani się poruszać. Był to ból pulsujący. Panowie z pogotowia myśleli, że może być kolka nerkowa, ale wg nich ból był za wysoko. Pojechałam na oddział, dostałam kroplówkę z lekiem przeciwbólowym. Przyszedł lekarz, stwierdził, że to chyba od kręgosłupa i poszedł. Wróciłam do domu ok. 11. Ok. godziny 16 lekarstwo przestało działać i ból wrócił (jednak trochę mniejszy). Mama przez te kilka dni nacierała mnie na noc maścią rozgrzewającą, brałam nospę. W środę byłam u lekarza. Dostałam tylko skierowanie na wyniki (nie mogłam jeszcze na nie pójść z powodu miesiączki), podejrzewała nerki. W środę ból praktycznie minął, był niewielki, więc myślałam, że to może nerwoból, jednak dzisiaj w nocy znowu mocno zaczęło mnie boleć i nie przestaje. Jest to takie uczucie, jakby ktoś wbijał mi nóż w bok. Tym razem ból jest ogólnie w prawym boku (na wysokości pępka, na środku boku, momentami troszkę bliżej pępka, czasami też troszkę wyżej). Nasila się gdy mocniej wciągnę powietrze, odkaszlnę, poruszę się. Poza tym od 26 grudnia (do teraz) boli mnie po prawej stronie klatki piersiowej. Czasami jest to ból mocniejszy, czasami mały. Momentami ból promieniuje mi do prawej łopatki. Lekarz nie widziała powiązania z tym bokiem. Proszę o pomoc, co to może być? Dodam, że mam 20 lat, jestem gruba. Mam niedoczynność tarczycy, a w październiku byłam w szpitalu z powodu porażenia nerwu wzrokowego (prawdopodobnie z niedoboru witamin z grupy B). USG brzucha robiłam kilka miesięcy temu, wszystko było ok, miałam tylko powiększoną wątrobę. Czy mogą to być **tylko** nerwobóle (jestem osobą dość nerwową), czy coś poważniejszego? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×