Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Artur

Badania po resekcji płata wątroby z powodu naczyniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur
Witam Około 1,5 roku temu miałem usunięty lewy płat wątroby z powodu naczyniaka wątroby. W sumie po operacji brałem tylko zastrzyki w brzuch i leki przeciwbólowe. Wykonywałem również dwukrotnie kontrolne USG, tak jak zalecił lekarz operujący. Wszystko było w porzadku. Z lekarzem operującym nie mam już kontaktu, ponieważ kazał chodzić po skierowania na USG do lekarza rodzinnego, gdyż operację miałem wykonywaną z dala od miejsca zamieszkania. Czy powinienem teraz co jakiś czas robić jeszcze jakieś badanie lub brać jakieś leki na wątrobę? Proszę o odpowiedź, bo sam do końca nie wiem jak dalej postępować.Czy to prawda, że po resekcji płata wątroby, wątroba po jakimś czasie w pewnym stopniu się odbuduje?CZy to znaczy, że odrośnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ja
Witam. 2 lata temu miałam to samo co Ty. Według wskazań lekarza przez 3 miesiące brałam Essentiale Forte i badania kontrolne. Lekarz powiedział, że mniej więcej po roku wątroba odrośnie. Niestety do dnia dzisiejszego nie odzyskałam w pełni czucia na skórze brzucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur
Skóry na brzuchu to ja też niestety do końca nie czuję. Ja dostałem po operacji tylko zastrzyki w brzuch i leki przeciwbólowe. Co za badania kontrolne masz wykonywać? Tylko USG, czy może jakieś jeszcze inne. Masz może po operacji jakieś problemy z jelitami? Ja mam. Zaczęły się one około miesiąca po operacji. Lekarz gastrolog mówi, że operacaja nie miała na to wpływu. Myślę sobie, że chyba po prostu mam pecha, że z jednej choroby popadam w drugą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ja
Tylko USG. Ja również dostawałam zastrzyki w brzuch w szpitalu, a później dokończyłam opakowanie w domu. Leki przeciwbólowe również brałam. Problemów z jelitami nie miałam, aczkolwiek w szpitalu czułam ich ból. Lekarz wtedy mówił, że się *układają* dlatego bolą. Po niedługim czasie ból ustąpił. Pamiętam też, że miałam skurcze brzucha. Brałam wtedy no-spe. Skurcze też ustąpiły. Jakie masz problemy z jelitami i jakiej długości masz bliznę? Moja to w ogóle jest bardzo długa. Aż 29 cm :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ja
Poza tym od czasu operacji (nie wiem jak to dokładnie opisać) przy bliźnie mam jakieś uwypuklenia. Dosyć duże. Może to od zszycia. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur
Moja ma 27 cm. Boli mnie nadbrzusze, mam biegunki, bardzo mocne skurcze i bóle brzucha, które ustępują samoistnie np. po około godzinie. Po prostu katorga. Żadna nospa nie pomaga. Leczę się u gastrologa, biorę entocort, ale na razie nie jest wcale dużo lepiej. Oczywiście biorąc leki jakoś funkcjonuję, jednak najgorzej jest wtedy kiedy nasilają sie bóle, skurcze i dochodzi do tego biegunka. Wtedy nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Na dodatek cały czas chudnę.Czy stosujesz jakąś dietę, czy odżywiasz się normalnie. Proponuję kontakt e-mailowy, żeby nie pisać na publicznym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Witam. Chętnie nawiążę z Wami kontakt w sprawie ,,problemów** po operacji wątroby. Ja mam za sobą dwie takie operacje - jedna to usunięcie części prawego płata z powodu dużego naczyniaka , a druga to poprawka po pierwszej - bo wszystkiego mi nie usuneli i była obawa że odrasta. Po obu operacjach miałam robić tylko kontrolne usg co trzy m-ce. We wrześniu coś wyszło w obrazie i zrobiłam prywatnie RM , okazało się że to dwa małe torbiele. Ale muszą być kontolowane. Nie wiem jak u Was , ale ja mam takie dziwne uczucie ucisku pod prawy żebrem - w miejscu obu operacji. Lekarz od usg i prowadzący mówią , że to dyskonfort po operacyjny. Może i mają rację , ale problem pojawia się i znika. Ostatnio bardzo mi dokucza - szczególnie gdy siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maciek
naczyniak to zmiana wrodzona, łagodna, nie wymaga operacji - to wszystko to jakieś nieporozumienie - sprawdzcie sobie w różnych żródłach medycznych i poszukajcie adwokata* nie ma zabiegu operacyjnego bez pozostawienia nie-wielkich dolegliwości - bądź co bądź jet to ingerencja w organiźmie* i jeszcze jedno* lekarz leczący ma wydać skierowanie na badania kontrolne a nie odsłyłac do lek.rodzinnego - tak wynika z kontraktu z NFZ - piszcie skargi do NFZ na takich łapiduchów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.