Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania po resekcji płata wątroby z powodu naczyniaka


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Około 1,5 roku temu miałem usunięty lewy płat wątroby z powodu naczyniaka wątroby. W sumie po operacji brałem tylko zastrzyki w brzuch i leki przeciwbólowe. Wykonywałem również dwukrotnie kontrolne USG, tak jak zalecił lekarz operujący. Wszystko było w porzadku. Z lekarzem operującym nie mam już kontaktu, ponieważ kazał chodzić po skierowania na USG do lekarza rodzinnego, gdyż operację miałem wykonywaną z dala od miejsca zamieszkania. Czy powinienem teraz co jakiś czas robić jeszcze jakieś badanie lub brać jakieś leki na wątrobę? Proszę o odpowiedź, bo sam do końca nie wiem jak dalej postępować.Czy to prawda, że po resekcji płata wątroby, wątroba po jakimś czasie w pewnym stopniu się odbuduje?CZy to znaczy, że odrośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 lata temu miałam to samo co Ty. Według wskazań lekarza przez 3 miesiące brałam Essentiale Forte i badania kontrolne. Lekarz powiedział, że mniej więcej po roku wątroba odrośnie. Niestety do dnia dzisiejszego nie odzyskałam w pełni czucia na skórze brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry na brzuchu to ja też niestety do końca nie czuję. Ja dostałem po operacji tylko zastrzyki w brzuch i leki przeciwbólowe. Co za badania kontrolne masz wykonywać? Tylko USG, czy może jakieś jeszcze inne. Masz może po operacji jakieś problemy z jelitami? Ja mam. Zaczęły się one około miesiąca po operacji. Lekarz gastrolog mówi, że operacaja nie miała na to wpływu. Myślę sobie, że chyba po prostu mam pecha, że z jednej choroby popadam w drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko USG. Ja również dostawałam zastrzyki w brzuch w szpitalu, a później dokończyłam opakowanie w domu. Leki przeciwbólowe również brałam. Problemów z jelitami nie miałam, aczkolwiek w szpitalu czułam ich ból. Lekarz wtedy mówił, że się *układają* dlatego bolą. Po niedługim czasie ból ustąpił. Pamiętam też, że miałam skurcze brzucha. Brałam wtedy no-spe. Skurcze też ustąpiły. Jakie masz problemy z jelitami i jakiej długości masz bliznę? Moja to w ogóle jest bardzo długa. Aż 29 cm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 27 cm. Boli mnie nadbrzusze, mam biegunki, bardzo mocne skurcze i bóle brzucha, które ustępują samoistnie np. po około godzinie. Po prostu katorga. Żadna nospa nie pomaga. Leczę się u gastrologa, biorę entocort, ale na razie nie jest wcale dużo lepiej. Oczywiście biorąc leki jakoś funkcjonuję, jednak najgorzej jest wtedy kiedy nasilają sie bóle, skurcze i dochodzi do tego biegunka. Wtedy nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Na dodatek cały czas chudnę.Czy stosujesz jakąś dietę, czy odżywiasz się normalnie. Proponuję kontakt e-mailowy, żeby nie pisać na publicznym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chętnie nawiążę z Wami kontakt w sprawie ,,problemów** po operacji wątroby. Ja mam za sobą dwie takie operacje - jedna to usunięcie części prawego płata z powodu dużego naczyniaka , a druga to poprawka po pierwszej - bo wszystkiego mi nie usuneli i była obawa że odrasta. Po obu operacjach miałam robić tylko kontrolne usg co trzy m-ce. We wrześniu coś wyszło w obrazie i zrobiłam prywatnie RM , okazało się że to dwa małe torbiele. Ale muszą być kontolowane. Nie wiem jak u Was , ale ja mam takie dziwne uczucie ucisku pod prawy żebrem - w miejscu obu operacji. Lekarz od usg i prowadzący mówią , że to dyskonfort po operacyjny. Może i mają rację , ale problem pojawia się i znika. Ostatnio bardzo mi dokucza - szczególnie gdy siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczyniak to zmiana wrodzona, łagodna, nie wymaga operacji - to wszystko to jakieś nieporozumienie - sprawdzcie sobie w różnych żródłach medycznych i poszukajcie adwokata* nie ma zabiegu operacyjnego bez pozostawienia nie-wielkich dolegliwości - bądź co bądź jet to ingerencja w organiźmie* i jeszcze jedno* lekarz leczący ma wydać skierowanie na badania kontrolne a nie odsłyłac do lek.rodzinnego - tak wynika z kontraktu z NFZ - piszcie skargi do NFZ na takich łapiduchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×