Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płaty i płaciki pobudzonego nabłonka gruczołowego w piersiach


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mialam przeprowadzoną biopsję obu piersi bardzo proszę o interpretację wyników. pierś prawa:liczne platy i placiki pobudzonego nablonka gruczolowego, w ich obrębie komórki mioepitelialne,fragment tkanki lącznej*w tle dość liczne rozproszone komórki mioepitelialne.Obraz w pierwszej kolejności przemawia za gruczolakowlókniakiem. pierś lewa:liczne platy,placiki pobudzonego nablonka gruczolowego,w obrebie platów komórki mioepitelialne,fragmenty bogatokomórkowego podścieliska*liczne rozproszone komórki moepitelialne.Obraz cytologiczny wymaga różnicowania pomiędzy guzem liściastym a gruczolakowlókniakiem.Wskazane usunięcie zmiany do weryfikacji histopatologicznej.Bardzo proszę mi poradzić czy mam się poddać zabiegowi ponieważ bardzo się boję.Mam 36lat i 9 letniego syna a czlowiek w takich sytuacjach obawia się najgorszego. Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również posiadam takie wyniki badań robione dwa tygodnie temu w CO w Gliwicach. Mam 21 lat i nigdy nie rodziłam dzieci ani nie stosowalam hormonów. Onkolog u ktorego bylam na konsultacji zalecil usunięcie guzka aby można bylo wykonać szczegółowe badania. Również bardzo się boje ale pójde na zabieg bo to zwieksza szanse skutecznego leczenia. To tylko trzydniowy pobyt w szpitalu który rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×