Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długość życia po przeszczepie wątroby


Gość Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszłam przeszczep wątroby w grudniu 2012. Mamy marzec i mogę powiedziec że czuję się na tyle dobrze aby wrócić do pracy i normalnie funkcjonować. Oczywiście sama operacja jest bardzo skomplikowana i pierwsze tygodnie nie nalezą do przyjemnych, ale dzięki sile woli i ciężkiej pracy mozna dość szybko dojść do siebie. A długość zycia po przeszczepie - to zagadka..mozesz zyc tydzien, miesiac, dziesięć lat, 20 lub 30 ...kazdy organizm jest inny a odrzucenie przeszczepu moze nastapic w kazdej chwili. Pozostaje nadzieja, ze wszystko będzie dobrze przez długie lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoWątrobie

Chyba nie można określić dokładnie ile można żyć po przeszczepie, długość życia raczej zależna jest indywidualnie od człowieka i przeszczepionej wątroby czy innego organu, jeden przeżyje rok, drugi 10, a trzeci dożyje starości i przeżyje zdrowego. Wiem że przeszczepioną wątrobę łatwiej utrzymać w organizmie niż np. nerki które podobno są bardziej podatne na odrzut. Niestety tabletki które trzeba brać z jednej strony pomagają utrzymać organ ale z drugiej jak to tabletki szkodzą na inne organy i powodują skutki uboczne. Dla mnie osobiście przeszczep przedłużył jedynie wegetację, ze zbyt wielu rzeczy musiałem zrezygnować w życiu, a nie życie bo nie oszukujmy się życie po przeszczepie nigdy nie będzie takie jak przed. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przeszczepie od 2011 lipiec. Czuję się świetnie. Po niecalym roku wróciłem do pracy. Pracuje 9 godz dziennie czasem 12 a czasem nawet 14 lub 16. Jeśli dużo godzin to tyl ko praca siedząca wózek widłowy lub traktor. Jem wszystko. Wyniki super. Przeszczep i leczenie w Holandii. Tam też mieszkam.główna dolegliwość to to że w pracy po kilku ciężkich dniach jestem bardziej zmęczony niż inni i muszę dużo odpoczywać.po przeszczepie urodziło mi się też dzidziuś. Jeśli ktoś chce pogadać to proszę podać maila . Ja odpiszę. Pozdrawiam. Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof 4,5 roku po.

Proszę zaglądnąć na stronę Poltransplantu, http://www.poltransplant.org.pl/watroba.html,  lub na np http://www.liverspace.pl gdy chodzi o AIH, PSC Lub PBC tam też jest zakładka przekierowująca na strony Poltransplantu i ośrodków transplantacyjnych. Wszystko zależy skąd jesteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc halina

Witam tu Halina. W 2006 mialam przeszlam transplantacje wątroby  w holandi w umcg groningen. Dzis jest 12.5 roku po . Nie mam komplikacji. Pooperacji dostawalam 30 tabl na dobe dzis zeszlam do 12 na dobe. Jeżdże na pólroczne kontrole do szpitala- jest wszystko ok i pod kontrola. Do pracy wrocilam po póltora roku chorobowego. Jestem ciagle w ruchu dom  dzieci praca ....normalny tryb życia . Dostalam drugą szanse obchodze od operacji 2x do roku urodziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×