Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Adam

Badania przy guzku nad jądrem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam
Około 3 tyg temu wyczułem guzek wielkości małego ziarenka. Guzek ten znajduje się nad prawym jądrem( nie styka się z nim) w miejscu gdzie biegną żyłki (nasieniowody?), zarówno z lewej jak i z prawej strony. Dodam iż z lewej strony nic takiego nie wyczuwam. Guzek nie powoduje bólu (nawet przy naciskaniu) ani innych dolegliwości. Problem ten konsultowałem już z urologiem, ten powiedział że wszystko u mnie w porządku i w razie jakiś wątpliwości polecił zgłosić się za pół roku. Ja jednak mam wątpliwości czy on naprawdę wyczuł ten guzek jest on bardzo mały i kiedy skóra na jądrach robi się bardziej zwarta i twardsza naprawdę ciężko go wymacać. W związku z tym mam następujące pytania: 1 Czy powinienem w najbliższym czasie skonsultować to z innym lekarzem i nie czekać wcześniej wspomnianego okresu półrocznego? 2 Czy te objawy mogą wskazywać na jakiś przypadek np. zatkany nasieniowód? 3 Czy możne rozsądnie było by wykonać jakieś badanie typu prześwietlenie bądź coś podobnego które przedstawiło by w sposób obrazowy co tam się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marc
Witam, Skoro byłeś badany przez urologa i stwierdził że niema się czym przejmować to prawdopodobnie tak jest. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność możesz wykonać USG moszny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.