Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle głowy przy ogniskach wysokiego sygnału w jądrze ogoniastym


Gość asiulka1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asiulka1

Z powodu silnych bóli głowy i incydencie związanym z silnym bólem głowy całodziennym w późniejszej fazie zesztywnieniem połowy twarzy, języka ze znieczulicą nic ie czułam oraz zawrotem głowy. Atak trwał jakąś chwilę nie wiem ile ale się wystraszyłam tego i poszłam szybko spać z tym bólem. Wstałam już bez bólu ale o zaistniałym fakcie powiedziałam lekarzowi. Dał skierowanie na MRI głowy. Badanie miało zostać wykonane z kontrastem ale lekarz je wykonujący powiedział że to on decyduje i mi go nie poda!!!Dla mnie to nie zrozumiałe. Ale mam już wynik i proszę o jego ocenę. Dziękuję.... Wynik jest tak: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2- zależnych, w tym program- MR i DWI. W głowie lewego jądra ogoniastego widoczne 4-5 mm ognisko wysokiego sygnału w obrazach T2 i niskiego sygnału w obrazach T1 z rąbkiem wysokosygnałowym w obrazach FLAIR- obraz MR odpowiada lakunarnej zmianie niedokrwiennej. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe umiarkowanie poszerzone na sklepistościach półkul mózgu. W głębokich partiach prawego płata ciemieniowego na poziomie wieńca promienistego widoczne są pojedyncze, drobne (3 i 4mm) ogniska naczyniopochodne o wysokim sygnale w obrazach T2 i FLAIR. Po za tym intensywność sygnału istoty białej i szarej jest prawidłowa, zmian ogniskowych nie stwierdza się. Program dyfuzyjny bez patologii. Brak wykładników MR procesu demielinizacyjnego i rozrostowego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego. Angiografia MR niedrożności ani wady naczyniowej w obrębie tt.koła Willisa nie wykazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×