Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ja wlasnie tez biore dexilant ale nie bardzo mi pomaga jakos bardzirj mnie bolu gardło a czy trn lek odrazy pomaga czy po jakimś czasie wczesniej bralam nexium i chyba dzialal lepiej .Juz zglupialam z tymi lekami zaczelam pic te siemie lniane kiedys przy jelitach mi pomoglo wiec moze i teraz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę emanera 40mg i prokit 50 oraż sasetki exoss one po posiłkach chociaż są dość drogie niestety Proszę spróbować ssać imbir na początku kawałek bo jest dość ostry ale na ból gardło pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexilant mi zadziałał po dwóch tygodniach stosowania a do tego biore jeszcze venter, siemie lniane też bardzo pomaga na te dolegliwości Gardło boli bo kwasy żołądkowe Ci podrażniają, i tak jak kolega opisał można pić essox lub gastrolux lub coś na gardło typu lorimax_t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może słyszał gdzie poza USA robią operację z opaską magnetyczną torax linx wiem że w Polsce niestety nie, w Niemczech znalazłem ale podobno jest to robione też w czechach ? http://www.toraxmedical.com/linx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Chyba zaczynam moją walkę z refluksem :( Pierwszym objawem był ból żołądka na czczo, po jedzeniu przechodził ale nie było zgagi. Dostałam od lekarza rodzinnego lek Controloc 40 ale po nim miałam straszne kurczowe bóle brzucha i wymioty więc lek odstawiłam. (wzięłam zaledwie 2 tabletki). Gastrolog stwierdził podejrzenie wrzodów (stres, nieregularne posiłki i ból brzucha mijający po zjedzeniu) i zalecił zbadanie się na obecność bakterii helicobacter p. Bakteria wyszła dodatnia i dostałam lek Emanera i antybiotyki. Czuję się po nich strasznie. Do bólów brzucha doszła zgaga (dzień przed zażyciem leków), myślałam że jak je wezmę to od razu poczuję poprawę ale niestety mam wrażenie że jest coraz gorzej. Lek na refluks w ogóle nie pomaga, czuję straszny ucisk w brzuchu. Przed jedzeniem jestem głodna jak wilk, czuję silny ból głodowy, natomiast gdy zjem (lekkie dania, niewielkie porcje) czuję duży ciężar w nadbrzuszu i zaraz pojawia się zgaga. Najgorzej jest po śniadaniu i kolacji (po przyjęciu leków), natomiast w miarę ok jest po obiedzie (jest silna zgaga ale mniejszy ucisk w brzuchu). Gastroskopię robiłam 2 lata temu (z powodu uczucia zalegania czegoś w gardle = to było na tle stresowym). Gastroskopia nic nie wykazała, nawet refluksu. Obecnie czekam na *świeżą* gastroskopię ale boję się że to może być coś złego :( Czy możliwe by w ciągu 2 lat od ostatniej rozwinął się jakiś nowotwór? Dlaczego nie ma reakcji na lek Emanera? Myslałam że jeśli wyleczę antybiotykami wrzody problem się skończy ale zrobiło się jeszcze gorzej. Proszę o jakieś wskazówki. Mam 35 lat, często się stresuję, ale dbam o siebie - brak alkoholu, nie palę, nie piję gazowanego, regularnie badam się u ginekologa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie jestem lekarzem ale wydaje mi się że chyba dopada cię refluks. Gastroskopia Ci wykarze co to za rodzaj refluksu tak że niemartw się na zapas i nie myśl co to może być. U mnie różnie bywa raz jest a raz go niema biorę teraz lek ipp40 a wczesniej dexilant 60 dość dobry lek mi pomagał. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dariusz, Dziękuję za odpowiedź. Tak, to niestety refluks :( Gastroskopia wykazała tylko małe jeziorko śluzowo - żółciowe. USG w porządku. A mnie piecze strasznie w przełyku, dusi, taki odruch kaszlowy mam, takie drapanie, drażnienie. No i zgaga, rano czuję kwas w buzi. Skąd to paskudztwo się bierze? Mam lek Dexilant - przepisany na 2 miesiące, przyznam że raz stosuję a raz nie. W internecie pełno jest sprzecznych informacji - jedni piszą by brać te leki, inni by zakwaszać żołądek. Od 2 lat mam problem z refluksem, tj. 2 lata temu była mała zgaga, a potem raczej spokój, tj. tylko odchrząkiwanie do którego przywykłam, myślałam nawet że jest nerwicowe, zgagi nie miałam, jadłam wszystko. Aga z lubuskiego jesteś tu gdzieś jeszcze? Odezwij się proszę. Z Twoich wypowiedzi wynika że miałaś identyczne objawy jak ja. Rozumiem że jak już się ktoś nie odzywa to jest wyleczony? :) :) Też jestem z lubuskiego. Męczę się strasznie i też popadam w depresję, zapisałam się do psychiatry ale wizyta dopiero za miesiąc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja brałem dexilant 60 przez 3 miesiące i pomogło skutki uboczne miałem pod postacią zawrotów głowy ale to było chwilowe. Teraz biore bioprazol 40 profilaktycznie i jest w miarę dobrze i pije czasem na wieczór siemie to pomaga na drapanie w gardle. Próbowałem odstawić leki na refluks na parę dni ale skutki tego były nieprzyjemne dla mnie bo wróciła zgaga. Ważne by spać w miarę wysoko no i szklanka wody obok wyrka na ewentualne palenie w gardle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laryngolog wyslal mnie juz na gastroskopie i chirurg napisal m.in. zolodek w swietle zawiera duza ilosc klarowanej podbawiana zolcia....w cz.przedoodźwiernikowej blona sl..lekko zaczaerwieniona ..w inwersji niewielka niedomykalnosc wpustu ...a dajac mi to na posmie powiedzial ze nie mam reflukx i kazal wrocic do laryn...wrocilem i mowie ze tak mowil a laryn...po zbadani gardla nie odstawi lekow po jest zaczerwienione i to reflux i koniec ....kogo slyluchac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Damian myślę, że to jednak taki sezonowy refluks. Tez miałam trochę treści z żółcią w żołądku. Jeśli odczuwasz dolegliwości weź leki. Ja cały czas przyjmuję Dexilant i jest znaczna poprawa, ale po niektórych daniach (coś bardziej ostrego, albo słodycze) zaczyna się duszenie w przełyku, taki odruch kaszlowy. Natomiast na pewno jest lepiej niż było, bo uczucie te męczyło mnie od rana do wieczora bez przerwy i bez względu na to co jem... Teraz dodatkowo jestem przeziębiona więc ból gardła i katar i lekki kaszel (już nie wiem czy od przeziębiania czy refluksu ale dziś raczej refluks) .. Chciałabym móc odstawić te leki, nie brać ich cały czas ale zobaczymy... :/ Dariusz - bioprazol bierzesz codziennie? Piszesz że próbowałeś odstawić leki ale mówisz o dexilant czy obecnie o tym bioprazolu? Czy to minie na stałe czy będzie trezba brac te leki już do konca życia? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz czyli leki przyjmujesz generalnie na stałe? Ech.. :( Chyba też będę tak musiała. Okazało się jednak... że jestem w ciąży i musiałam odstawić dexilant. Po kilku dniach nastąpiło pogorszenie, niestety nie mam za wiele alternatyw teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka skakanka

Witajcie, Myslalam, ze tylko ja jestem jakas wariataka, ktora wyolbrzymia te wszystkie objawy refluksu. Z jednej strony nie wydaje sie, aby bylo to cos powaznego, z drugiej zas to schorzenie paralizuje moje zycie. Ciagle bole brzucha, przedewszystkim zoladka, bardzo bolesne parcie na stolec, piecznie, paskudne dusznosci :( Mam do as pytanie. Czy ktokolwiek z Was ma tak, ze ten bol promieniuje w inne miejsca?Jesli tak to w jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×