Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w woj. lubuskiego. Twój przypadek to faktycznie coś okropnego. Naprawdę współczuję i życzę siły do walki. Właśnie trzeba mieć nadzieję, że będzie w końcu dobrze lub chociaż trochę lepiej. Takim światełkiem w tunelu jest dla mnie to, że jeszcze kilka miesiecy temu było wszystko normalnie. Byłam zdrowiutka cieszyłam się życiem, jadłam co tylko chciałam. Może znowu tak będzie... Brałam przez miesiąc leki żeby nie czuć tej pełności po posiłku ale to nic nie pomagało. Zjadłam a tu .. brzuch jak balonik, bolący żołądek, mdłości. Teraz staram się jeść regularnie, ale jest to ciężkie, bo chodzę do szkoły. Np. obiad dzisiaj o 16 kolacja o 20, tak naprawdę nie byłam w ogóle głodna czułam się pełna, ale zjadłam... Żołądek czasem mnie pobolewa , brzuch jakby był twardy. Tą gulę w gardle czułam kilka razy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli badania u Ciebie nic nie wykazuja to znaczy ze jest to przyczyna psychologiczna? A wydarzylo sie w twoim zyciu cos takiego co moglo to spowodowac przed trzema laty ? Moja lekarka rodzinna zna mnie dosc dobrze bo sama przepisywala mi jakkies leki uspokajajace i na lepszy sen jakos 4 lata temu wtedy mialam prooblemy z zoladkiem..rozwolnienia itd ale po roku ustalo samo przeszlo.. Nauczylam sie z tym zyc i odeszlo. Mialam wtedy zalamanie.. Nie chcialam chodzic do szkoly itd. I kiedy bylam u niej teraz to ona twierdzi ze to znowu to samo przeczyna siedzi w glowie.. Ale ja mam zwykle problemy nie mam zalamania. Mam chlopaka rodzine w tym roku pisze mature, chce isc do pracy, wyprowadzic sie i isc zaocznie do szkoly...nie chce tego zaprzepascic przez jakies chorobsko. A juz teraz zdarza mi sie wszystko zawalaac przez zle samopoczucie. Nie biore zadnych lekow tylko od 3 dni emanera (inhibitor pompy protonowej) zeby zlagodzic ta zgage. Co do pieczenia w zoladku to doslownie tego nie czulam bardziej palennie w calej klatce piersiowej. Odmawiam sobie wielu rzeczy a to i tak nie przynosi rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam mdlosci ale dopadaja mnie najczesciej po nocy przespanej,ja juz budze sie i sie zle czuje pierwsza mysl po otworzeniu oczu to jest znow bedzie do dupy...zreszta jak zawsze...ja nawet jak budze sie w nocy do toalety odczuwam objawy?! Tez tak masz? Aga dalabym wszystko by wiedziec czy jest to przyczyna psychologiczna !!! Dzien w dzien mysle czy to moja glowa czy lekarze cos przeoczyli ... czy moze na cos choruje cos rzadkiego :/ pytania bez odpowiedzi niezmiennie od 3 lat ... ja wydalam majatek na leki :( bez rezultatu,ale wiec ze oddalabym wszystkie pieniadze zeby sobie pomoc:( Ja mysle jechac juz nawet gdzies w polske do jakiegos wspanialego gastrologa zeby mnie zdiagnozowal .. terzeba szukac metoda prob i bledow ! Mam jeszcze nieprzyjemny posmak w ustach i taki nieprzyjemny zapach szczegolnie po nocy tez masz takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane dziewczyny faktycznie wasze choroby sa jakies dziwne ja tez bardzo cierpielam ale po gastroskopi wyszlo ze mam przepukline rozworu przelykowego i ogromne zarzucanie tresci zoladkowej do przelyku stad ogromny piekacy bol w mostku bole w podbrzuszu mdlosci odruchy wymiotne niesmak w ustach stres przez az w koncu depresja... przeczytalam wiele waszych wypowiedzi i skorzystalam z porad pani beaty wielkie dzieki bylam u psychiatry ktora po rozmowie ze mna ze trzeba wyciszyc swoj organizm bo wszystko to moga byc dolegliwosci somatyczne nie zalezne odmnie zaczylam zazywac leki stalam sie bardziej spokojniejsza i zaczely pomalo ustepowac dolegliwosci ale leki zazywam caly czas i moze one powoduja ze czuje sie lepiej czasami mam takie dolegliwosci jak pisalam ale umiem sobie poradzic stosuje porady podawane przez pania beate i przechodza jestescie mlode i pewnie boicie zazywac sie lekow ale to waz wybor pozdrawiam amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio jezeli dokladnie przesledzilas watek ja wielokrotnie zaznaczalam ze zazywalam rozmaite leki od roznych lekarzy ... ktore jedynie zrobily w moim organizmie spustoszenie oraz dodatkowo narobily problemow,ja od ponad trzech lat stosuje leki ,niestety nie dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingo ta choroba nie przejdzie od razu jakbys chciala czasami zazywanie lekow i roznych spacjalow chocby picie soku z zmiemiaka moze trwac rok a nawet dluzej musisz byc cierpliwa piszesz ze leki zrobily w twoim organizmie spustoszenie i narobily problemow prosze napisz co takiego? piszesz ze zazywasz leki nie wiem jakie ale moze trzeba zmienic i trafic na wlasciwy a moze trzeba poprostu zmienic prace bo jest strsujaca .... moze przezylas jaka tragedie w zyciu i przez masz dolegliwosci leczenie refluksu jest bardzo dlugie trzeba czasu i cierplowosci pozdrawiam amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingo ja rowniez kiedy budzilam sie w nocy odczuwalam dolegliwosci. Co wieczor marze o tym zeby nie obudzic sie w nocy. Kiedy wstaje rano mam to samo. Wiem ze bedzie zle no ale staram sie funkcjonowac mimo zlego samopoczucia. Mam ostatnio to ze budze sie z kwasnym posmakiem w ustach..taki kwas w przelyku :/. Przyzwyczajam sie do tego ze musze jesc o danych porach nie zawsze sie udaje bo nawet po malutkim posilku jest mi ciezko. odczuwam pelnosc jakbym zjadla nie wiadomo ile :/ stalamm sie nerwowa i nie do zniesienia. Nie boje sie brac lekow i przyjmuje ten inhibitor pompy protonowej. Niby troche leepiej z ta zgaga bo juz tak nie dokucza ale inne dolegliwosci sa nadal. Wciaz czekam na zdiagnozowanie. Do gastroskopii jeszcze poltora tygodnia. Zastanaawiam sie czy nie isc do rodzinnego po skierowannie do szpitala zeby przyspieszyc to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do bananow to ja je jem codziennie bo lubie :). Ogolnie staram sie jesc owoce te ktore sa dozwolone dla mnie :). Nieraz jakis serek homogenizowany. Pije ziolowe herbaty rumianek, czasem miete jak nie mam zgagi, herbata lipowa, zielona, nieraz zwykla ale slaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj miałam robioną gastroskopię. Straszne przeżycie, ale dałam radę. Co najlepsze wykluczono u mnie refluks. Pobrano mi wycinki z dwunastnicy do badań. Mam podejrzenie celiakii tzw. nietlerancji glutenu . Jednak dowiem się tego dopiero za 2 tygodnie. Jeśli to będzie faktycznie celiakii wystarczy dieta i będzie ok. Chociaż dieta to i tak ogromne wyrzeczenie i problem. I niestety będę musiała się z tym borykać do końca życia. Jakie to dziwne, że jesteś zdrowy i nagle coś cię dopada. Czuję się ciagle tak samo okropne bóle brzucha, uczucie pełności, wzdęcia. Jeszcze trochę muszę sie pomęczyć. W sumie bywało gorzej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BEATKO Tak czytalam ja mialam badania z krwi na nietolerancje glutenu ale tak sie zastanawiam teraz poniewaz bylam u learza dzis dobrego gastrologa z polecneia i rowniez mi powiedzial o eym glutenie powiedzial zebym sprobowala bo z krwi to zadne badanie trzeba wziac wycinki ale narazie na start dieta !!!!nie zaszkodzi mi sprobowac..od dzis jestem na dieccie bezglutenowej.. zobaczymy.bada mi tez polfiryne i inne badania mam robione ,lekarz powiedzial mi dzis ze byc moze to schorzenie jest czymys wiecej jakas zadka spotykana choroba ktora mam a moze jest podłożem genetycznym ?!Nie wiem ...dal mi jakas nadzieje powiedzial ze bedziemy szukac !Mowi ze na start te badania 5 badan jezeli nic nie wyjdzie kieruje mnie do Warszawy na gleboka diagnostyke jak to nazwal...ja oczywiscie jade !Chce w koncu odnaleźć przyczyne zlego stanu zdrowia...Probuje tez diety od dzis rygor i z dala od glutenu ..zobaczymy czy bedze choc minimalna poprawa.powiedzial mi tez ze musi byc to cos wieej poniewaz nie ma mozliwosci ze leki w takich duzych ilosciach co przyjmowalam nie pomgly w nawet najmniejszym stopniu,walcze Beatko !Mam dla kogo ,wirze w to ze w koncu mi sie uda udowodnic i czuc sie lepiej .Aga odezwijsie jak bedziesz miala wyniki...caluje was goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dla Was wszystkich jedną radę, wejdzcie na Youtube i posłuchajcie co na temat zgagi i wielu innych dolegliwości mówi JERZY ZIĘBA, gorąco polecam! UKRYTE TERAPIE -CZEGO CI LEKARZ NIE POWIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ... Odebralam wyniki okazalo sie ze nie mam nietolerancji glutenu ( to byloby zbyt proste..). Od wczoraj boli mnie zoladek nie czuje sie dobrze. Ledwo daje rade. Umowilam sie do dietetyka sprobuje diety lekkostrawnej ( blagam zeby to pomoglo ). W poniedzialek poojde zrobic badania krwi - prosba dietetyka ( mam zbadac poziom glukozy, cholesterol ) to mu ulatwi ulozenie diety. Przy okazji poprosze o skierowanie na USG brzucha moze tam cos wyjdzie i zrobie badania krwi tez pod kątem pracy watroby. moze to w niej siedzi problem. Z drugiej strony mysle ze to ze mna jest cos nie tak. Moze to stres .. Troche go w sumie jest. Kingo mam nadzieje ze w koncu znajdziesz przyczyne i zwalczysz to wszystko raz na zawsze. Trzymam za ciebie kciuki !!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle bez zmian.. W sobotę jadę do dietetyka, a we wtorek do lekarza rodzinnego. Muszę się poradzić co dalej robić. Robiłam ostatni badania krwi ( próby wątrobowe wyszły w normie ) . Czuje się jak jakiś hidpochondryk. Z tym, że ja sobie nic nie wymyślam. Naprawdę strasznie się czuję. Wydaje mi się, że to nerwica żołądka, ale z nią też nie poradzę sobie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochanie ... jak u was zdrowie ? U mnie bardzo źle ... :( czuję się strasznie chyba się poddalam ,nie wiem już jak sobie poradzić :( wmowilam sobie ze umrę z tego powodu :( nic kompletnie nic nie pomaga , od jutra rygorystyczna dieta ! Chociaż jakiś cień nadzieji. .. Aha jak Ty się czujesz ? Jakaś poprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kingo fajnie ze sie odezwalas ale przykro ze dalej cierpisz juz sama nie wiem co ci poradzic zeby bylo lepiej ale skoro badania sa dobre to dalej uwazam ze sa to dolegliwosci somatycxne bylas u pdychologa on powinien cos poradzic zebys nie cierpiala bo zycie z bolem to cos okropnego a ty jestes taka*mloda....... zycie przed toba co mowia lekarze na twoja chorobe mysle zezakrotko zazywalas tabletki przeciw depresyjne udaj sie do dobrego psychologa a nie konowala pozdrawiam beata odzywaj sie czejsciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie takze bez zmian. Stosowalam diete kilka dni ale po tych posilkach czulam sie jeszcze gorzej. Poddalam sie i robie sobie swoje jedzonko oczywiscie wszystko lekkie. W jadlosposie od dietetyka bylo duzo mleka jogurtow ( po tym czulam sie strasznie ). dietetyk sadzi ze to przez diete sa te dolegliwosci. Naprawde niee jem tak zle i wczesniej rowniez nie jadlam tlusto albo niezdrowo. Stosuje ciagle leki hamujace wydzielanie kwasu teraz nawet rano i wieczorem wedle zalecen lekarza rodzinnego. Moje badania sa dobre USG gastroskopia mocz krew prawidlowe. Zalecono mi zrobic kolonoskopie koszt 400zl .. Na kase chorych trzeba czekac dlugo na sama wizyte aby dostac skierowanie i jeszcze na samo badanie. Bol jest okropny. Niby zoladek na zmiane z podbrzuszem, brak apetytu.. A jak juz cos zjem to zdycham :/ . blagam doradzcie cos . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kingo co u ciebie slychac jak twoja choroba jest lepiej czy gorzej czytalam wypowiedzi agi ktora dalej cierpi ja tez tak cierpialam chodzilam od lekarza do lekarza robilam badania wszystko niby e porzadku a ja dalejcierpialam gdyby nie kuzynka i psychiatra dalej bym cierpiala nasza choroba jest nieuleczalna ale mozna ja z nia zyc wyciszajac sie i normalnie zyc jesc i zyc codziennym zyciem poxdrawiam beatab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×