Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny kresy białej po cesarskim cięciu


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem po dwóch ciążach, pierwsza zakończona porodem naturalnym w 2006 roku, druga cesarskim cięciem w czerwcu 2010 roku. Prawdopodobnie mam przepuklinę brzuszną (kresy białej) dość dużą szerokości 4-5 palców. Proszę o poradę jaką metodą powinnam ją zoperować, jakiej siatki użyć, czy możliwe jest także w czasie jednej operacji usunięcie fałdu skórnego pozostałego po ciążach, jak będzie przebiegała ewentualnie linia cięcia w operacji tej przepukliny, gdzie i u kogo najlepiej wykonać zabieg w woj. łódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką metodą powinnam ją zoperować, - co do metody musi o niej zadecydować chirurg po bezpośrednim badaniu, mnie trudno odpowiadać na takie pytanie właśnie bez badania jakiej siatki użyć, - możliwe, że nie ma konieczności wszywania siatki, także o tym musi zadecydować chirurg, czasem decyduje o tym już w trakcie samego zabiegu czy możliwe jest także w czasie jednej operacji usunięcie fałdu skórnego pozostałego po ciążach, - tak, mozliwe jak będzie przebiegała ewentualnie linia cięcia w operacji tej przepukliny, - z reguły nad przepukliną w linii pośrodkowej ciała gdzie i u kogo najlepiej wykonać zabieg w woj. łódzkim - niestety nie pochodzę z tych rejonów i nie doradzę, gdzie najlepiej taki zabieg wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ miałam podobny problem, postanowiłam dopisać wątek do Pani listu. W moim przypadku przepuklina obejmowała cały obszar brzucha (od pępka w górę). Lekarze nie założyli siatki, ale decyzję o tym podjęli w trakcie operacji. Szycie naprawdę jest solidne i jestem zapewniana, że nic się nie powinno dziać. Mogę jedynie poradzić, aby ze względu na wygląd brzucha, udała się Pani do doświadczonego chirurga plastyka. Jak Pani wie, w wyniku zszycia mięśni, pozostaje spory nadmiar skóry na brzuchu, która w moim przypadku tworzyła nieestetyczną fałdę na brzuchu (z góry na dół), w dodatku utworzył się dokuczliwy bliznowiec. Nie dawno musiałam więc przejść kolejną operację (refundowaną przez NFZ!), podczas której miałam także usunięty nadmiar skóry wzdłuż blizny. Teraz wszystko wygląda o wiele lepiej, nie ma pofałdowań na skórze, blizna jest o wiele mniejsza - widać ręce plastyka :) Niestety mieszkam w województwie lubelskim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×