Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak ziarniny i sączenie się rany po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ... 18.12.2010 miałam zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego. Jak sie okazalo podczas zabiegu niepotrzebnie gdyż ginekolog wezwany na konsultację nie rozpoznał obustronnego zapalenia przydatków. Wyrostek wycieto a przydatki zaleczone zostały antybiotykami. Niestety mija miesiąc a rana: sączy się, 15 stycznia wyjęto ostatni sączek i od tej pory chodze bez, szwy sa zdjęte, rana łącznie 9 szwów rozeszła się w 2 miejscach ... 1cm od góry i 1 cm (długosci) pomiędzy 7 a 8 szwem. Dziura jest na wylot. Obecnie mam ją myć mydłem antybakteryjnym, dezynfekować ocentiseptem i polewać kwasem bornym. Podobno wytwarzam włóknika a organizm nie chce wytworzyć ziarniny. Rana nie boli, nie ma obrzeków, gorączki czy stanów zapalnych. W sumie chodzę do 2 chirurgów na zmianę bo tak mają dyzury w przychodni. Trafiłam jednak raz do innego który z miejsca chciał otwierać ranę. Miałam chodzić z otwarta powłoką brzuszną do oczyszczrnia a potem mialo być szycie przy nieczuleniu miejscowym. Przyznam ze zwątpiłam. Czy poddać się cięciu? Czy nadal czyścic i chodzić na kontrole? Czy takie głebokie *dziury* same się zrosną czy trzeba by im pomóc przez klamerkę czy szew? Jak spowodować wytwarzanie ziarniny? Błagam o wsparcie bo już nie wiem co robić. Cierpie natomiast z powodu opatrunków ... skóra w około jest już wymęczona, ciagnie piecznie i jest zaczerwieniona od plastrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×