Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość monika

Blizna w stanie zapalnym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika
Mam problem z blizną po nacięciu krocza przy porodzie i chciałabym się dowiedzieć czy sama mogę coś na to poradzić. Krocze nacinane miałam 3 razy (przy 3 porodach) i wydaje mi się, że za każdym razem w tym samym miejscu. Ostatni poród miał miejsce prawie 8 miesięcy temu. Blizna dobrze się goiła, chociaż bezpośrednio po porodzie rana była bardzo obrzęknięta. Niestety ostatnio blizna bardzo mi dokucza. Najpierw na jej końcu wyczułam mały guzek, zgrubienie, a teraz cała blizna jest zaczerwieniona, obrzęknięta (ma wypukłości) i bolesna. Dodam, że okolice bikini gole maszynką jednorazową i mogłam również zahaczyć o tę blizne. Czy są jakieś maści na takie dolegliwości? Co powinnam zrobić, aby blizna się zagoiła do końca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Oczywiście najlepiej z tym problemem zgłosić się do ginekologa lub dermatologa. Trudno mi cokolwiek napisać bez badania. Z opisu wynika, że doszło do zapalenia w bliźnie po nacięciu krocza. Oczywiście można zastosować maści lub kremy ze środkami bakteriobójczymi i z ewentualnym dodatkiem sterydowym. Takie jednak środki farmaceutyczne dostępne są na receptę. Blizna to już zagojona rana. Obecnie trzeba tylko opanować zapalenie w jej obrębie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.