Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Urszula z Łodzi

Rak piersi? zmiana bardzo twarda, spoista, bezpostaciowe masy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urszula z Łodzi
W jednej piersi wyczułam guzka,w maju miałam robioną biopsję cienkoigłowa z której wynika cytuję:zmiana bardzo twarda,spoista,bezpostaciowe masy,brak elementów upostaciowanych.Tu mammae dx.Bardzo się denerwuję,badanie usg mam dopiero pod koniec września.Bardzo proszę o wyjaśnienie tego ,czy może to być rak piersi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety, ale nie wykluczone, że jest to rak. Trudno ocenić po wyniku tej biopsji. Najlepiej guzek usunąć w całości i poddać badaniu histopatologicznemu. Wtedy bedziesz wiedzieć w 100% co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olka
Wszystkie guzki piersi najlepiej jest operować, aby mieć 100% pewności co do charakteru guzka. W trakcie zabiegu zostanie poprzez małe cięcie usunięty guzek sutka, który zostanie wysłany w całości na badanie doraźne. W ciągu godziny guzek zostanie zbadany i zostanie określone, czy jest to zmiana niezłośliwa, czy rak. W przypadku raka zostanie wykonana mastektomia, lub kwadrantektomia( częściowe wycięcie gruczołu sutkowego) Jeśli natomiast zmiana okaże się niezłośliwa na piersi zostanie małe, ok 5 cm cięcie. Warto jest więc jak najszybciej usunąć guzek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby piersi zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/piersi-choroba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.