Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sutek o budowie mieszanej z cechami zmian dysplastycznych


Gość zika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Niespełna 2 tygodnie temu poszłam na usg, ponieważ wyczułam sobie guzek w piersi. Opis badania usg brzmi: Sutki o budowie mieszanej z gęstą tkanką gruczołową cechami zmian dysplastycznych zwłaszcza w sutku prawym. W sutku prawym na godz. 9, 3cm od otoczki na głębokości 1 cm stwierdza się obszar o wym 12x9mm, z granicznej szer p. mlekowymi - do BAC W obu dołach pachowych poj wezly chlonne wlk 6-10x4mm. Wykonałam bad BAC: Obraz cytologiczny zmiany łagodnej sutka -pasma plynu tkankowego z płacikami i grupami normotypowego nabłonka przewodowego. Mam serdeczną prośbe o informację czym może być ta zmiana , czy jest to cysta torbiel, włókniak czy coś innego i co Pan sugeruje, czy należałoby usunąc tego rodzaju zmianę czy raczej nie. Dodam jeszcze, że mam 25 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało obrazowo opisana jest ta zmiana w USG (nie podano np. echa zmiany, która sugeruje czy jest to zmiana lita czy torbielowata). Wynik BAC świadczy, że być może jest to zmiana typu przerośniętego płacika gruczołu sutkowego. Jeśli zmiana nie jest dokładnie wyczuwalna w badaniu ręką sutka to wystarczy jej obserwacja czyli co około pół roku USG. Jeśli zmiana jest dokładnie wyczuwalna radziłbym ją usunąć i poddać dokładnej diagnostyce histopatologicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×