Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i przepuklina rozworu przełykowego


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu na podstawie gastroskopii stwierdzono u mnie refluks i przepuklinę przełyku. Gastrolog zlecił mi dietę i przepisal leki, po których znacznie lepiej się czuję. Od około roku leki przepisuje mi lekarz pierwszego kontaktu, bo do gastrologa na razie nie chodzę bo musze płacic za wizyty. Czy jest możliwe, że po dwóch latach refluks i przepuklinę wyleczyłam lekami, bo nie wiem jak długo powinnam przyjmowac leki? Czy aby to stwietrdzić powinnam powtórzyc gastroskopię? Jak często powinno wykonywać sie gastroskopie przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że po dwóch latach refluks i przepuklinę wyleczyłam lekami, bo nie wiem jak długo powinnam przyjmowac leki? - niestety, ale tych schorzeń nie da sie wyleczyć i dietę i leki raczej trzeba stosować na stałe jedynie okresowo zmniejszając lub zwiększając ich dawkowanie Czy aby to stwierdzić powinnam powtórzyć gastroskopię? - można, ale tak na prawde nie ma takiej konieczności, jedynie co można by było sprawdzić to to czy przepuklina rozworu przełykowego nie powiększyła się Jak często powinno wykonywać się gastroskopie przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego? - raczej wskazane będzie wykonywanie tegoż badania w razie nasilenia się znacznego dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować powiększenie się przepukliny rozworu przełykowego? Na co powinnam uważać żeby nie dopuścic do powiekszenia się przepukliny? Czy mimo przjmowania leków i stosowania zaleconej przez lekarza diety przepuklina może powiększyć się samoistnie? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować powiększenie się przepukliny rozworu przełykowego? - głownie może to wywoływać zwiększanie ciśnienia w jamie brzusznej czyli zaparcia, nadmierne parcia na mocz, podnoszenie ciężarów, przewlekły kaszel Na co powinnam uważać żeby nie dopuścic do powiekszenia się przepukliny? - stosować także dietę niskotłuszczową i mało kwaśną, bez ostrych przypraw Czy mimo przjmowania leków i stosowania zaleconej przez lekarza diety przepuklina może powiększyć się samoistnie? - nie jest to wykluczone, ale można zmniejszyć takim postępowaniem takie prawdopodbieństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×