Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tępy, gniecący i nasilający się ból po żebrami po jedzeniu


Gość Studentka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziewczyną mam 20 lat, od grudnia zeszłego roku czułam teki tępy, gniecący ból pod lewym żebrem (jak siedziałam lub spalam na lewym boku czułam dyskomfort, jakbym miała spuchnięty narząd pod żebrami, który chce wydostać się na zewnątrz, w momencie gdy stałam wyprostowana nie czułam nic). Piję trochę alkoholu, nie stosuję żadnych diet, a od jakiegoś miesiąca ból ten staje się nie tępy, a taki silny, permanentny, niezależnie od tego czy stoję czy siedzę czy leżę. Ból pojawia się po jedzeniu ale również przed. Boli mnie po lewej stronie od nadbrzusza poprzez lewe żebro i promieniuje to wszystko do pleców, (więc boli tez w okolicach serca) aż pod lewą łopatkę. Miewam tez czasem mrowienie w tych miejscach. Przed chwilą zjadłam obiad i nie dość, że czuję, że boli to czuję, że wszystko stoi mi w gardle. Dodam, że miesiąc temu zmieniłam klimat, przebywam teraz w Turcji, i po jakimś tygodniu od przylotu dostałam biegunki i tak jest codziennie do tej pory. Do tego już od kilku lat bardzo glośno i donośnie mi się odbija (gorzej niż mężczyznom po wypiciu butli piwa). Byłam dzisiaj u lekrza na uniwersytecie, gdzie studiuję i dostałam Buscofan na niestrawność a pani doktor kazała mi przyjść też jutro. Może coś jej podpowiedzieć jakie mam podejrzenia? Co to może być? Czy to chora trzustka? A może silna niestrawność?? Nie wiem, nie jestem w Polsce i trudniej będzie mi zrobić tutaj wszystkie badania .. Ale niestety czuję, że jest coraz gorzej . Jakie badania powinnam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego ze ostatnio często mam dreszcze, na calm ciele, nawet na twarzy, wczoraj na kilka godzin na nodze lewej pojawily mi się plamy( wybrzuszone tak na 2 mm) bardzo swędzące i pieczące, a do tego często czuję dreszcze po stronie trzustki oraz pulsowanie. Moze ktos potrafi mi pomoc, wskazac cos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. To on po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania i odpowiednią diagnostykę. Być może konieczne okaże się wykonanie USG, gastroskopii, a nawet kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×