Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa z Legionowa

Ropień przy odbycie u niemowlaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa z Legionowa
Witam,u mojego 1-miesięcznego dziecka pojawił się guzek ,który w ciągu 2dni urósł do rozmiaru wiśni i był zakończony białym czubkiem ,pediatra przepisał Mupirox po czym guzek w nocy pękł i wyciekła ropa.Teraz 10 dni później ropień wygląda jak nieduża krosta zakończona białym końcem ale bez ujścia.Przykładam sodę i próbuję delikatnie uciskać (jak kazał lekarz) ale nic nie wychodzi tylko czasem mam wrażenie że ropa wycieka z ŚRODKA Z ODBYTU !!! bardzo się boję czy nie zrobi się przetoka, o której czytałam na tej stronie.Proszę poradzić co mogę zrobić żeby nie dopuścić do powstania przetoki i jak dalej postępować bo lekarz mówi,że jeszcze 3 dni posmarować Mupiroxem i powinno być dobrze...ja jednak widząc,że tam ciągle zbiera się ropa martwię się że koniec nie tak blisko.Bardzo proszę o radę.Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli to przetoka to prawdopodobnie konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Najlepiej, żeby zmianę zobaczył chirurg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.