Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana torbielowata w okolicy żołądka i jelit


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas badania TK stwierdzono u mnie w nad i śródbrzuszu przednim po lewej stronie zmianę torbielowatą wielkości 56x38x85mm.Zmiana sąsiaduje z żołądkiem oraz petlami jelit.Obraz TK sugeruje zmianę torbielowatą o łagodnym charakterze do róznicowania pomiędzy torbielą enterogenną, krezki,lub torbielą sieci większej. Do tej pory nie odczuwałam jakiś konkretnych dolegliwości ,gdyż nie wiedziałam że coś takiego mam ,ale ostatnio trochę odczuwam ,lekki ucisk zwłaszcza po jedzeniu. Jakie może być leczenie tej dolegliwości,jeżeli operacyjne ,to laparoskopowe też.Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie takiej torbieli jest z reguły operacyjne. Lokalizacja jednak torbieli wyklucza raczej operację metodą laparoskopową (trudny dostęp, trudności w wypreparowaniu takiej torbieli). Jednak można na początku zabieg zacząć metodą laparoskopową i jeśli okaże się, że nie da się jej usunąć tą metodą wykonać cięcie klasyczne i z tego cięcia usunąć torbiel. Torbiel nie jest bardzo duża, dlatego można też z uwagi na brak dolegliwości zdecydować się na obserwację torbieli czyli za około rok np. kontrolne TK. O wszystkim najlepiej, aby zadecydował lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×