Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne a wyniki badań moczu i krwi


Gość Justsia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę . Proszę zinterrpretować wyniki badań. Od miesiąca mam powiększone węzły chłonne. Początkowo pojawił sie jeden i bolał (2/3cm) teraz pojawił się po drugiej stronie i nie boli (1,5/2cm). Wyniki CRP i OB są prawidłowe natomiast proszę o zinterpretowanie nastepujacych badań: Rozmaz krwi: Pałeczki 2 Granulocyty obojętnochłonne 52 Granulocyty kwasochłonne 2 limfocyty 42 monocyty 2 Mocz badanie ogólne: Barwa ciemno żółta przejrzystość zupełna ph 5,0 Ciężar właściwy 1,020 Glukoza nb Białko całkowite nb Urobilinogen w normie Bilirubina 1,0 mg/dl Ciała ketonowe nb Krew nb Azotyny wykryto Leukocyty 25,0 leuko/ul Osad moczu Nabłonki płaskie dość liczne wpw Leukocyty 5-8 w polu widzenia bakterie liczne wpw pasma śluzu liczne wpw Bardzo proszę o odpowiedz co oznaczają te wyniki? Teraz zauważyłm zgrubienie za uchem ...nie boli i jest twarde nieruchome...sama nie wiem czy to węzeł czy nie ale troszkę się wystraszyłam... Wspomnę że jestem po operacji kręgosłupa ale rana goi się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie węzły chłonne związane są z raną po operacji kręgosłupa (nie wiem tak na prawdę dokładnie, gdzie jest rana, ani gdzie wyczuwa Pani sobie te powiększone węzły chłonne). Wyniki laboratoryjne nie wskazują jakiejś patologii oprócz niewielkiego stanu zapalnego dróg moczowych. Oczywiście wynik trzeba skonsultować z lekazrem prowadzącym. Parwdopodbnie to odczynowo, zapalnie powiększone węzły chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×