Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne pachwinowe i przyusznicze


Gość justa

Rekomendowane odpowiedzi

O czym mogą świadczyć powiększone węzły chłonne pachwinowe jeśli ma się dobre badania krwi, CRP oraz OB. Dodam że początkowo pojawił się węzeł po jednej stronie (2/3cm) i troszkę bolał (obecnie nie boli ale wielkościom się utrzymuje) potem po drugiej stronie (1/1,5cm) i nie boli nic. Stan ten trwa już od miesiąca . Nie jestem pewna czy to węzeł ale zaraz za uchem mam twarde nieruchome zgrubienie. Dodam tylko że przed ich pojawieniem miałam następujące objawy: swędzenie i puchnięcie rąk, szybki spadek ciała (45kg/164cm wzr.)choć się nie odchudzałam. Obecnie swędzenie ustało ale mam dziwne uczucie mdlenia nóg i duszności. Jeśli chodzi o sprawy kobiece to nie odczuwam jakichkolwiek dolegliwości. Proszę mi powiedzieć czy mam się martwić czy po tych wynikach o których mówiłam mam być spokojna. Do jakiego specjalisty się z tym udać? Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co się dzieje. Powiększone węzły chłonne w zakresie pachwin u kobiet mogą być przejawem patologii w zakresie narządu płciowego jak i układu moczowego. Dobrze by było wykonać badanie USG jamy brzusznej, badanie ogólne moczu jak też skonsultować się z ginekologiem. Na początku radzę oczywiście w tej sprawie udać się do lekarza rodzinnego. W przypadku podejrzenia choroby rozrostowej układu chłonnego może okazać się konieczne usunięcie pojedynczego węzła chłonnego i poddanie go badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×