Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lokalizacja węzłów chłonnych w organizmie


Gość olek

Rekomendowane odpowiedzi

Http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Lymph_node_regions.svg/220px-Lymph_node_regions.svg.png Na tym zdjęciu grupy węzłów są w kolorach. Mam rozumieć że kolor zielony to znaczy że te węzły powiększone w tych rejonach nie powinny budzić podejrzeń ? Niebieskie, żółte średnio a czerwone oznaczają coś złego? I pytanie czy węzły na karku (trochę pod) a dokładnie 1 powiększony węzel ok 1 cm albo mniejszy oznacza coś złego? Jest blisko szyi a nawet przy niej. Mam jeszcze węzły na szyi ale słyszałem że węzły na karku świadczą o czymś złym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że kolor zielony to znaczy że te węzły powiększone w tych rejonach nie powinny budzić podejrzeń ? Niebieskie, żółte średnio a czerwone oznaczają coś złego? - nie, kolory tu nie mają żadnego znaczenia, zastosowano je po to, aby odgraniczyć wizualnie regiony węzłów I pytanie czy węzły na karku (trochę pod) a dokładnie 1 powiększony węzeł ok 1 cm albo mniejszy oznacza coś złego? - trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, zazwyczaj są to węzły niegroźne, związane z przebytym w przeszłości stanem zapalnym okolicznych tkanek (np. skóry) albo po jakiś ogólnoustrojowych zakażeniach, niewielki do 1 cm, powiększony, pojedynczy węzeł chłonny raczej nie budzi podejrzenia o proces rozrostowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×