Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastris chronica sine neoplasmate


Gość Anita z Redhill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anita z Redhill

Witam,wynik mojego badania histopatologicznego (wycinek z zoladka): rozpoznanie histo-patologiczne : Gastris chronica sine neoplasmate. Zapalenie ( + ). Mam rowniez wynik z gastroskopii: Przelyk,wpust i czesc podwpustowa ogladana w inwersji przedstawiaj sie prawidlowo Jeziorko sluzowe podbarwione zolcia. Blona sluzowa przekrwiona pasmowato w antrum z kilkoma niekompletnymi nadzerkami - wycinki... Odzwiernik okragly kurczliwy z widocznym refluksem zolciowym. Opuszka dwunastnicy ksztaltna o prawidlowej blonie sluzowej. Czesc zstepujaca dwunastnicy przedstawia sie prawidlowo. Rozpoznanie koncowe: Reflux biliairis duodneo-ventricularis. Gastritis antralis. TU ujemny Wiem, ze wynik na helicobacter pyroli byl ujemny. Od 1 sierpnia codzinnie rano biore 1 tabletke (30mg) Lansoprazole. Poniewaz jestem w Anglii, i czekam az tato wysle mi wynik poczta, chcialabym sie dowiedziec, jak dlugo nadal mam brac Lasoprazole tabletki, i czy w tej samej dawce, czy moze wiekszej, i czy powinnam zglosic sie do lekarza w celu dalszego leczenia (np antybiotykami lub iinnymi lekarstwami)? Czy powinnam zastosowac jakas diete? Jesli tak, to jak dlugo? Ogolnie, nie mam problemow z zoladkiem, czasem tylko zgage, i dosc czesto boli mnie glowa - czy to moze byc od refluxu? Bardzo dziekuje za odpowiedz. Serdecznie pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz. Anita z Redhill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznanie histo-patologiczne : Gastris chronica sine neoplasmate. - oznacza Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka bez cech nowotworu. Rozpoznanie koncowe: Reflux biliairis duodneo-ventricularis. - Zarzucanie żółciowe dwunastniczo-żołądkowe Gastritis antralis. - Zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka TU ujemny - Test ureazowy ujemny co oznacza brak zakażenia Helicobacter pylori W przypadku takiego obrazu stanu zapalnego żołądka i refluksu żółciowego stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka(np. lanzoprazol, ale radziłbym 2 razy dziennie przez około 2-3 miesiące) oraz leki prokinetyczne (zapobiegające zarzucaniu żółci). Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka (też około 2-3 miesiące). Leki musi przepisać lekarz. Dobrze, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog. Kontrolna gastroskopia po leczeniu. Czasami bóle głowy mogą być związane z zaburzeniami gastroenterologicznymi. Jeżeli bóle głowy nie ustąpią mimo prawidłowego leczenia zaburzeń gastroenterologicznych trzeba będzie skonsultować się w tej sprawie z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×