Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból w biodrze promieniujący do uda i kolana


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

DZiwia mnie te wypowiedzi tak mlodych ludzi. A gdzie chodzily wasze babcie ,pracujace na gospodarstwach po 16 godzin na dobe. Dlaczego nikt nie szuka leczenia niekonwencjonalnego? Mieszkam w USA,a bedac na urlopie wPolsce odwiedzilam w jednej osobie *kreglarza ,jasnowidza,i terapelte.Dowiedzialam sie jakie mam problemy zdrowotne -obecnie i jakie bede mogla miec i jak im zapobiec Brzmi jak bajka,ale ,ale ja jestem dobra uczenica i konsekfentnie wykonuje dane mi porady -minelo 2 lata jestem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta woj. Lubuskie.

Witam ja cierpię na taki ból. Już prawie rok, byłam u ortopedy prywatnie, bo na kasę chorych nie ma szans w naszym kochanym kraju. Dostałam blokadę straciłam pieniądze i nadal boli jak diabli nie można spać ani za długo chodzić. Leki przeciw bólowe biorę nawet 3-4 razy dziennie. Żeby iść do pracy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi lekarze nic tylko to musi tak byc lepiej nie bedzie jak moze pania w tym miejscu bolec a zeczywistosc taka zr boli jak diabji ani spac a w pracy bez 4 a nawet 5 tabletek przeciw bolowych sie nie da a moze lekarze przylozyli by sie i poszukali przyczyn takich boli a nie pozbywali sie pacientow przeciez te skladki ida na fundoz mozna zrobic babania a nie zbywan nas cierpiacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również borykam się z takim bólem... Gdy stoję oraz siedzi mnie boli i jak by parzylo... Ból czasem jest pulsacyjny i razem z kolanem mnie boli...co do zwyrodnien... Choroby zwyrodnieniowe występują również u osób młodych... Moja siostra w wieku 14 lat miała wytarta maść stawowa w biodrach... Dziś ma 19 lat i jest po dwóch artroskopiach stawu biodrowego... Przyczyn tego jest kilka... Hormony strasznie rujnuja stawy... Jeżeli ktoś mieszka niedaleko Poznania to do doktora Piontka się uda... Prawdziwy lekarz... Pierwszy w Polsce zajął się tego typu leczeniem... Specjalista od bioder... Reszta lekarzy się dopiero uczy... Ja jestem omówiona na wizytę i czekam na konkretną odpowiedzią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starsza osobe z podobnymi objawami i jestem już bezsilna. Wiedza lekarzy rodzinnych jest niestety zerowa. Ciekawa jestem czy ktoś ich kontroluje - orzecznictwo i efekty leczenia. Zgadzam się w 100% z opinia iż pacjent często wie więcej niż lekarz.W duzych ośrodkach miejskich lecza niedokształceni ignoranci a w malych stado CWACHOW - jeżeli Panstwo pamiętacie Szpital na peryferiach. GDZIE SA SYSTEMATYCZNE EGZAMINY Z DOKSZTALCANIA się. NFZ doi nas z kasy - place 2 skladki jako pracownik i jako emeryt a lecze siebie i rodzine za swoje. Gdzie sa kasy fiskalne dla lekarzy ustalających opłaty zaleznie od prezencji pacjenta, gdzie sa cenniki? W małych ośrodkach nie orzeka się konkret -nych przyczyn zgonu osob starszych, nie kieruje się ich do klinik w efekcie do specjalistow trafiają często z bardzo zaawansowana choroba. Jeśli nie masz pieniędzy i rozgarniętej rodziny to zaleznie od szczęścia i rzetelnosci lekaza żyjesz lub jest tak jak w Panstwa wypowiedziach. Ciekawe co na te opisy NFZ? Czy ktoś tam umie czytac bo wypada czasami przy tak drastycznych niedopatrzeniach o których pisza ludzie zabrać glos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobne dolegliwości jak opisujecie ,z tym ze gdy mam ten ból biodra promieniujacy przez cała lewą noge to nie mogę na tę nogę w ogóle stanąć ...żeby pójsc dalej musze skakać na jednej nodze lub przykucnac na chwile:( obecnie biore leki Anapran i bólu nie czuję...mam krzywy kregosłup i mozliwe ze to jest przyczyna...rehabilitacjie dopiero w maju:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponad miesiąc temu skréciłem sobie prawą kostkę z zerwaniem torebki stawu skokowego kostka prawie przechodzi rehabilitacje pomagają ale pojawił się inny problem od paru dni boli mnie lewe biodro a ból promieniuje aż prawie do kostki masakra jak siedzę to nie jest żle ale tylko na twardym krześle jak chodzę też kiepsko ale jak się połóżę to już masakra nawet nie mogę zasnąć kiedyś miałem rwę kulszową może to to niewiem zastanawiam gdzie sie z tym wybrać żeby mi pomogli czy ktoś w Poznaniu zna jakiegoś dobrego lekarza poprosił bym o namiar gury dziékuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam taki problem i koleżanka poleciła mi krem znieczulający swiss medical z lidokainą. Kupiłam go na rekomendowanej stronie naporost.pl i jestem z tego zadowolona, bo kupiłam najtaniej na rynku i paczka szybko dotarła. Jak mnie zaczęło boleć, to szybko posmarowałam i ból przeszedł na długi czas. Oczywiście trzeba stosować go z głową i jeśli ból się utrzymuje, to trzeba się udać do lekarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cierpiących. Chciałbym podzielić się z wami moją walką z bólem. Mam 44 lata i na lato 2016 dopadł mnie straszony ból w lewym biodrze, który tak naprawdę zaczynał się w odcinku lędźwiowym szedł przez pośladek, pachwinę, i udo. Szczególnie rano był niezmiernie dokuczliwy. Nie mogłem podnieść nogi na wysokość schodu, żeby założyć skarpetkę, lub usiąść na ubikację musiałem się rozciągać jak sportowiec. Oczywiście udałem się do lekarza- y. W skrócie odwiedziłem ich kilku i byłem leczony na stany zapalne, rwę kulszową, kierowany na pseudo zabiegi rehabilitacyjne. Nic to nie pomagało ból nic nie ustępował. Zacząłem szukać w necie pomocy. Po około 3 miesiącach zacząłem ćwiczenia, które znalazłem na youtube. Po 2-3 tygodniach codziennych ćwiczeń, czasami 2 razy dziennie zaczęły się stopniowe poprawy. Międzyczasie dostałem skierowanie do sanatorium. Obecnie jestem po odbyciu turnusu i mogę stwierdzić że w 90% problem zniknął. Moim zdaniem największy sukces zawdzięczam ćwiczeniom samodzielnym szacuję że to 75% . Sanatorium to pozostałe 15%. Gdy pojechałem na kurację byłem w stanie wejść i zejść z Równicy i Czantorii. Jeżeli ktoś o podobnych problemach jest zainteresowany ćwiczeniami, które mnie pomogły po poniżej linki. https://www.youtube.com/watch?v=1KxKlR2LRzA https://www.youtube.com/watch?v=C171tnDIE4c Oba powyższe tak średni mi pomagały. Wydaje mi się że główny problem bólu który miałem wynika z kręgosłupa. Gdy rozpocząłem ćwiczenia dość proste z poniższego linki i kontynuowałem te powyższe zaczęła się największa poprawa. https://www.youtube.com/watch?v=C171tnDIE4c Dziś po około 8 miesiącach jest prawie idealnie, ale nadal przynajmniej raz w tygodniu ćwiczę. Proszę podejść do tematu z głową i na miarę swoich możliwości. Pozdrawiam I życzę wytrwałości I poprawy zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ból biodra od miesięcy który później promieniował do nogi. Ortopeda po zobaczeniu mojego zdjęcia RTG powiedział że proszę zgłosić się jak najszybciej na operację. Neurolog potwierdził problem z kręgosłupem lędźwiowym i biodrem. Ból był bardzo dokuczający, uniemożliwiający chodzenie, jedynym środkiem którym mogłem wykonywać to jazda na rowerze (odciążenie bioder). Znajomy polecił mi podobno najlepszego specjalistę w Warszawie. Nie chciałem wierzyć w leczenie manualne bez skalpela chirurgicznego. Przekonałem się jak sam doświadczyłem. Problem został błyskawicznie wyleczony (błyskawicznie - 1,5 miesiąca) bez skalpela. Mając na uwadze że problem był od kilku miesięcy (może roku) a standardowa rehabilitacja NFZ nie dawała żadnych efektów to naprawdę było szybko. Zmiany czułem dość duże już po pierwszej wizycie. Gorąco polecam każdemu tego terapeutę. Pan Mateusz - numer telefonu: 600319157 - nie wiem czy jeszcze aktualny a to strona www. http://healthclinic.pl/ Temu terapeucie zawdzięczam dużo ja i moja rodzina. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu , wielu lat (po urazie kręgosłupa w okolicy lędźwiowej na treningu karate) dopada mnie od czasu do czasu co rok co pare lat (to zależy zapewne od poziomu wytrenowania, które jest różne) napada mnie mnie rwa kulszowa, potwierdzona badaniem rezonansem magnetycznym. Teraz znów mam kłopot ale tym razem ból ma lekko inne umiejscowienie. Do tej pory był to ból od kręgosłupa lędźwiowego od razu do uda i kolana. Ból nie pozwalał mi na żaden ruch na leżąco i stojąco. Obecnie miejsce bólu jest raczej umiejscowione w okolicy biodra i przedniej części uda tylko w pozycji stojącej. Oczywiście jestem w trakcie ponownych badań i konsultacji. Rożnica pomiędzy tamtymi i tym przypadkiem jest to że tamten stan mijał po kilku dniach a teraz bujam się z nim trzeci tydzień i nic, Leki nie pomagają, lekarze zmieniają terapie i nic. Zacząłem ćwiczyć według zasad z lnku p. Brońskiego (you tub ćwiczenia p. Marka Purczyńskiego. Polecam. Nie ma jeszcze widocznej poprawy ale wierzę że właśnie o to chodzi w tej całej sprawie z rwą. Jak jestem wysportowany, uprawiam regularnie sporty to problemów nie mam, Jak tylko odpuszczę i siedzę w pracy i w domu, temat rwy zawsze wraca. To fakty. Zachęcam do ćwiczeń (leki pewnie trzeba przyjmować aby spędzić stan zapalny, ale polecam tez sposoby naturalne - zioła i herbatę zielona). Życzę wszystkim powrotu do zdrowia i szczęśliwego , zdrowego 2018 roku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownierz przechodzilam ten bol od zimy do teraz bylam z tym rownierz u lekarzy wyniki pani jest zdrowa tylko d a w stawie biodrowym jak chodzilam to mi kosc od nogi i biodra przeskakiwaly straszny bol nie moglam dojsc do sklepu ale oprucz witaminy d przyklejam plastry rozgrzewajace troche pomaga pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek Kt.
W dniu 8.06.2018 o 00:08, Gość Mania napisał:

Najlepiej wybrać się do ortopedy, konsultacja, badania, on podejmie decyzje o ewentualnych zabiegach czy rehabilitacji. 

No samowolka nie jest wskazana zwłaszcza w tematach zdrowia ;) sam przez to przechodziłem zarówno przez genetyczne problemy ale również po wypadku na rowerze. Bez odpowiedniej diagnozy specjalisty, doboru leków, rehabilitacji możemy sobie dużo zaszkodzić.

W moim przypadku polecam doktora Mateusza Patkowskiego (okolice Wrocławia), który postawił mnie dosłownie na nogi i pozwolił wrócić do normalnego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko należy skonsultować z lekarzem, to w pierwszej kolejności. Jednak wydaje mi się, że warto też zainteresować się bio-ortopedią (trochę "siedzę" w temacie i uważam to za przyszłość) i leczeniem stawów kolanowych (ale i stawów biodrowych) przy wykorzystaniu terapii osoczem bogatopłytkowym. Ja już jestem zapisana na wizytę do Centrum Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej Medicalaser, wprawdzie kawałek z Poznania muszę dojechać, ale słyszałam, że warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×