Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana po wszczepieniu implantów piersi


Gość Mariolka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w listopadzie ubiegłego roku miałam wszczepione implanty wypełnione żelem silikonowym. W marcu, na wizycie kontrolnej zgłosiłam chirurgowi duże stwardnienie w prawej piersi w okolicy mostka. Zalecił masaże. Masaże wykonywane przeze mnie nie pomogły.Wykonałam USG. Wynik USG: tkanka gruczołowa piersi bez zmian ogniskowych, patologicznych zmian węzłów chłonnych w dołach pachowych nie stwierdzono. W miejscu wyczuwalnego zgrubienia w okolicy przymostkowej po stronie prawej stwierdzono strukturę mocno uwapnioną z intensywnym cieniem akustycznym uniemożliwiającym jego ocenę. Obszar ten styka się z implantem nie modelując go. Może odpowiadać tkance kostnej. Badanie USG nie pozwala na ocenę opisanej zmiany. Zalecono rtg klatki piersiowej, ale ono nie wykazało żadnych zmian. Wykonałam badanie TK klatki piersiowej. W badaniu nie stwierdzono obecności zmiany guzowej ani powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu i we wnękach płuc. Nie stwierdzono też zmian w obrazie struktur kostnych klatki piersiowej.Przy przyśrodkowej krawędzi implantu w sutku prawym, bocznie do krawędzi mostka lokalizuje się miękkotkankowy twór przyjmujący owalny kształt i rozmiary w przekrojach poprzecznych 33x20 mm. Wymiar pionowy tej struktury dochodzi do 60 mm. Na opisanej strukturze modeluje się przyśrokowa krawędź implantu. Struktura ta nie zawiera dostrzegalnych w TK zwapnień. Ma niejednoznaczny charakter - asymetryczne (w porównaniu z sutkiem lewym) skupisko utkania gruczołowego przemieszczonego w trakcie wszczepiania implantu? Mój komentarz: zmiana jest bardzo twarda. Lekarz zaleca masaże. Wykonuje je teraz u masażysty. Nie wiem czy to dobra droga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie też zalecałbym masaże i może także użycie żelów z heparyną i wygrzewanie tego miejsca. Jeśli jednak zmiana w przeciągu 1-2 miesięcy mimo tych czynności nie wchłonie się trzeba by zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej tej zmiany jak też i być może zabiegowego usunięcia zmiany. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam sie na implanty piersi i jestem zadowolona z zabiegu jaki robiłam u dr Aldony Stachury w Krakowie. Dzięki temu zabiegowi mam ładnie powiększone piersi oraz biust się uniósł a wcześniej był opadający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×