Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły szyjne szyjne


Gość ewa zyta

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy mam powiększone węzły chłonne po prawej stronie szyi( w dołku). Bylam z tym prywatnie u onkologa, ale lekarz stwierdził, że nic nie wyczuwa, zrobił nawet usg, na którym niby nic nie widział. Jednak nie dawało mi to spokoju i poszłam do laryngologa. ten zauważył zmiany i kazał powtórnie u kogos innego zrobić usg. Oto wynik:W regionie IIA PO STRONIE PRAWEJ UWIDOCZNIONO DWA WĘZŁY CHŁONNE DŁ. 13mm i 7mm szerokości, dobrze odgraniczone, o wrzecionowatym kształcie, z dobrze widoczna wnęką.Wizytę u laryngologa mam za 3 tyg. i martwie się bardzo czy to nie chloniak, bo bolą mnie kości w biodrze i w ramieniu, cós czsem kuje mnie w brzuchu. temp. ciala zawsze 36- 36,2 C.Moje wyniki OB 17?35 crp 5,95mg/l WBC 4,9 RBC 4, 79 HGB 13,7 inne w normie. Czy to oznacza, że ze mną dzieję się coś złego. Proszę o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis powiększonych węzłów chłonnych w USG nie budzi podejrzenia rozrostu złośliwego. Wyniki badań laboratoryjnych też nie wskazują na proces nowotworowy. Węzły zapewne powiększone są odczynowo na skutek jakiegoś stanu zapalnego w jamie ustnej, gardle, uchu czy zatokach. Proszę na spokojnie udać się na kontrolną wizytę do laryngologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×