Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o przetłumaczenie wyniku,a także odpowiedź:czy jest to coś poważnego?Jestem bardzo zaniepokojona.W obecnej chwili biorę lek o nazwie Controloc. Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa,metaplasia intestinalis diffusa et dysplasia glandularum gradus mediocris multifocalibus.Hyperplasja fovealis diffusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa,metaplasia intestinalis diffusa et dysplasia glandularum gradus mediocris multifocalibus. - Zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka zanikowe stopnia średniego częściowo aktywne, metaplazja (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały) jelitowa rozsiana i dysplazja (zaburzenie w różnicowaniu się komórek) gruczołowa stopnia średniego wieloogniskowa Hyperplasja fovealis diffusa. - Przerost dołeczkowy rozsiany Zmiany są typu zapalnego z zaburzeniami w budowie śluzówki żołądka. Leczeniem powinien zająć gastroenterolog z okresowymi badaniami kontrolnymi gastroskopowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny poinformował mnie,że jest to poważna sprawa,natomiast lekarz gastrolog skierował mnie na TK jamy brzusznej i przepisał lek o nazwie Tribux.Powiedział,że właściwie to nic takiego. Mam mieszane uczucia,czy trafiłam do odpowiedniego lekarza.Proszę powiedzieć czy taki powinien być tok leczenia czy może poszukać innego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×