Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące kolana wiele miesięcy po artroskopii


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 8 miesięcy po artroskopi kolana lewego(shaving łąkotki przśrodkowej, ablacja ACL, przewlekly stan zapalny kaletki z jej czesciowym wycieciem, oraz wyciecie przerosty blony maziowej). Wszystko było ok, dopoki nie wrocilam do treningow siatkowki. Doznalam ponownego urazu, tym razem nie skretnego tylko uderzylam rzepka o parkiet. Pojawil sie bol w dolnej czesci kolana po prawej stronie, boli rowniez gesia stopka oraz troszke nad nia. Czy powinnam sie udac do ortopedy czy wystarczy rehabilitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sytuacji udać eis na konsultację do ortopedy. Może okazać się konieczne RTG stawu kolanowego i być może rezonans. Najpierw trzeba poznać przyczynę dolegliwości, aby móc włączyć odpowiednie postępowanie np. rehabilitację. Ortopeda zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrr, aż mnie ciarki przeszły z tym uderzeniem rzepką o parkiet. Myślę, że powinnaś zgłosić się do ortopedy, chociażby tak dla bezpieczeństwa. Miałam już 3 artroskopie i nigdy ból nie pojawił się tyle czasu po nich. Poza tym, 2 miesiące temu miałam rekonstrukcję ACL, co jest trochę poważniejszym zabiegiem i ból mi w ogóle nie dokucza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu miną 3lata od artroskopii ale kolano nadal mnie boli przy wysiłku a nawet zwykłym spacerze. Nie raz mialam kontuzje gdzie potrzebowalam chodzić o kulach. Ale od jakiegoś czasu ból staje sie czestrzy i silniejszy. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×