Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle żołądka po spożyciu określonych produktów


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Moje problemy zaczeły sie ok 3 lata temu związane sa z bardzo silnymi bólami żołądka po spożyciu określonych produktów.Zaczeło sie od nietolerancji na pieczarki a obecnie już poszerzyło sie do papryki,pomidorów,śledzi,orzechów ziemnych,bananów,słonych produktów oraz tłustych dań itd.Miałam przeprowadzoną gastroskopie której wynikiem było zaczerwienienie odźwiernika oraz to, że sciany żoładka pokryte sa żółcią oraz spienionym śluzem.Lekarz internista stwierdził, że jest wszystko w porządku bo teoretycznie nie ma co leczyc.Jednak bóle związane z jedzeniem owych produktów utrudniaja mi troszke życie ponieważ sa dość silne i chciałabym znać mniej więcej jakąś diagnoze czym mogą być spowodowane i jak sprawić aby sie nie pojawiały.Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości mogą być związane z opisywanym w gastroskopii refluksem dwunastniczo-żołądkowym czyli żółciowym (zalegająca żółć w żołądku, której tam nie powinno być). Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog. Stosuje się leki prokinetyczne wzmagające perystaltykę i skłonność do zamykania oddźwiernika, aby nie dochodziło do zarzucania żółci oraz leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka co zapobiega stanowi zapalnemu. O wszystkim jednak zadecyduje lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w żołądku nie powinna znajdować się żółć. To nieprawidłowość. Żółć jest wydzielana do dwunastnicy czyli poza rejon żołądka i potem powinna przesuwać się dalej do jelita cienkiego, a nie cofać się do żołądka. Najlepiej z tym problemem udać się do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×