Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości po jedzeniu i piciu kawy u alergika


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 43 lata. Od 4 lat mam problem z mdłościami po około 2 godzinach po jedzeniu, zdarzyło się kilka razy zaraz po śniadaniu. W tym czasie kiedy pierwszy raz pojawiły u mine mdłości pojawiły się też objawy alergii. Aktualnie jestem w trakcie odczulania. Mam zdiagnozowaną alargię na pyłki drzew , mąkę razową , wiele owoców, marchewka, orzechy. Nie palę papierosów, alkohol piję rzadko, kawe piłam codziennie. Przez ostatnie 2 tygodnie nie piłam kawy i problem z mdłościami minął w 100%. W ciągu ostatnich kilku dni brałam FALVIT (mam po nim zgagę) , wczoraj wypiłam kawę (pierwszą od dwóch tygodni) i dzisiaj po śniadaniu chwilowe mdłości powróciły. Zastanawiam się czy powinnam zrobić jakieś badania czy wystarczy tylko zrezygnować całkowicie z picia kawy. Wydawało mi się że te mdłości mam z powodu alergii ale zaczynam mieć wątpliwości (obawiam się wrzodów). Z diety staram się wyeliminowac wszystko co minie uczula. Nie potrafię przydzielić mojej dolegliwości do rzadnej kategorii. pozdrawiam, Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczające będzie całkowite zrezygnowanie z picia kawy i nie powinny już występować problemy. Prawdopodobnie doszło także do uczulenia na kofeinę zawartą w kawie co może przejawiać się właśnie mdłościami. Nie potrzeba wykonywać specjalistycznych badań skoro dolegliwości ustępują po odstawieniu kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×