Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrem i puchnięcie stopy po jedzeniu


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panie doktorze proszę o pomoc. Od roku odczuwam bóle po lewej stronie gdzieś pod żebrem, ale nie jestem w stanie określić dokładnie gdzie. Mam też problem z żołądkiem, więc moze te bole są powiązane.W zeszłym roku miałam gastroskopie i wykazała zapalenie małego stopnia.Ból ten najczęsciej odczuwam po jedzeniu. Ale jest jeszcze jedna rzecz, mam spuchniętą lewą stopą- sam grzbiet stopy i palce. Spuchnięcie stopy i bóle w klatce piersiowej wystapiły rownocześnie, po nimesilu który dostałam na bole kręgosłupa. Wszystko trwa już ponad rok. Dotychczas nie wyjaśniono nic. Wiem i jestem mocno przekonana że stopa puchnie bardzej po jedzeniu,czyli tak jakby od żołądka baź dwunastnicy, ale dotychczas nikt mi nie uwierzył i nikt nie wiązał tego ze sobą. Nie wyjaśniono tego mimo szeregu badań tj. gastroskopia ( zapalenie błony śluzowej żołądka +) kolonoskopia ( zapalenie śluzówki małego stopnia ), TK j brzusznej z kontrastem dożylnym( powiększone pojedyńcze węzły chłonne w okolicy krezy jelita), TK miednicy z kontrastem dozylnym, robiłam też usg dopller nogi, rtg stopy, usg j. brzusznej i badania krwi morfologia z rozmazem , d- dimery, mocznik, ob, odczyn wallerego- rosa. odwiedziłam również kardiologa. Wszystkie wyniki są w normie. Schudłam już 20 kg, gdyż nie jem żeby nie czuć sie źle.Panie doktorze czy jest jakaś choroba układu pokarmowego która powoduje spuchnięcie stopy. Wiem że u mnie to puchnięcie jest związane z jedzeniem. ( kardiolog powiedział że nie jest to obrzęk, gdyż obrzęk zostawia dołek w miejscy ucisku). Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, do kogo sie udac, co zbadać. Jestem załamana ta cała sytuacją, trwa to już tak długo.Będe bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady i wskazowki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obrzęk stopy nie wiąże się w żaden sposób z problemami gastrycznymi. Nie ma takich chorób wiążących te dwa anatomiczne układy. Wykonała praktycznie Pani wszystkie badania (na dodatek wyszły prawidłowe), które mógłbym w tych dolegliwościach zaproponować. W chwili obecnej skoro dolegliwości bólowe ze strony żołądka nie ustępują radziłbym wykonać kontrolną gastroskopię. Być może leczenie stanu zapalnego śluzówki żołądka było nieskuteczne. Co do stopy radziłbym też w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. Czasami obrzęki stóp i goleni mogą być związane ze złą praca tarczycy (obrzęk śluzowaty). Sugeruje sprawdzenie poziomów hormonów tarczycy we krwi (TSH i fT4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze- czy warto byłoby brać pod uwagę zwężenie pnia trzewnego. Objawy sie zgadzają ( ból żołądka, ból pod lewym żebrem, chudnięcie, coraz częściej mam też bóle brzucha które często występują w nocy). Czy TK j. brzusznej z kontrastem dożylnym pokazałoby nieprawidłowośći w tym zakresie? Opis z badania jest bardzo skromny tzn. nie napisano nic o zmianie na wątrobie ( najprawdopod. naczyniaku), nie napisano też o kamicy żółciowej, natomiast na zwykłym usg wykazano takie rzeczy. Może warto by ktoś spojrzał jeszcze na płytę z badaniem ( tylko do kogo się udać- w przychodniach nie ma komputerów w gabinetach)albo zrobić usg dopller tętnic trzewnych? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze- czy warto byłoby brać pod uwagę zwężenie pnia trzewnego. Objawy sie zgadzają ( ból żołądka, ból pod lewym żebrem, chudnięcie, coraz częściej mam też bóle brzucha które często występują w nocy)? - być może takie objawy mogą sugerować zwężenie pnia trzewnego, ale statystycznie to wielka rzadkość i wątpię, że u Pani występuje Czy TK j. brzusznej z kontrastem dożylnym pokazałoby nieprawidłowośći w tym zakresie? - tak Opis z badania jest bardzo skromny tzn. nie napisano nic o zmianie na wątrobie ( najprawdopod. naczyniaku), nie napisano też o kamicy żółciowej, natomiast na zwykłym usg wykazano takie rzeczy. - być może wcale nie ma żadnej zmiany wątrobie (może to jakiś artefakt - błąd w badaniu USG), a kamica może być niewidoczna w TK jeśli kamienie są typu cholesterolowego (80% kamieni), gdyż są przezierne dla promieni rentgenowskich Może warto by ktoś spojrzał jeszcze na płytę z badaniem ( tylko do kogo się udać- w przychodniach nie ma komputerów w gabinetach)albo zrobić usg dopller tętnic trzewnych? - na początku radziłbym wykonanie badan jak sugeruję w pierwszej odpowiedzi, potem zastanowienie się nad tym co Pani rozważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×