Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawidłowo ściągnięty napletek


Gość Ktoś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pewien problem z penisem. Mam 14 lat. Wiem, jak powinien wyglądać prawidłowo ściągnięty napletek i widzę, że u mnie niestety tak nie jest. To jest dziwne, bo czytałem kilka artykułów i wygląda na to że mam stulejkę FIZJOLOGICZNĄ czyli taką, którą ma niemowlak... Normalnie napletek schodzi w spoczynku i w wzwodzie do maximum, widać cały rowek zażołędny, lecz to nie jest tak jak powinno być. Podczas oddawania moczu w górnej częsci prącia pojawia się również mały bąbelek, który (jak czytałem) pomaga w odklejeniu się napletka od żołędzi. Wygląda na to, że mój penis zachowuje się tak jak penis niemowlaka. Na prawdę jest to dla mnie bardzo dziwne i nie wiem jak temu zaradzić. Rodzice sprawdzali mi często napletek i nic. Nie wiem, może w trakcie dalszego dojrzewania napletek mi się odklei? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało fachowo opisujesz swój problem z napletkiem. Jeśli napletek odsłania cały żołądź i zsuwa się do rowka zażołędnego to na pewno wszystko jest w porządku. Najlepiej pokaż to swojemu ojcu. On Ci wytłumaczy czy wszystko jest w porządku. W razie wątpliwości udaj się z rodzicami najlepiej do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zbytnio nie wiem jak to opisać. Jak ściągam napletek, to po prostu pokazuje się rowek zażołędny i koniec. Nie ma tam już dalej żołędzia wszystko kończy się na rowku. To na pewno dobrze nie wygląda, a jak już wspominałem rodzice nie wykryli nic podejrzanego. Chciałbym się jeszcze dokładniej spytać o ten *bąbelek* podczas oddawania moczu. Nie wiem czy to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że źle opisuje ten problem, dlatego postanowiłem zrobić zdjęcie: http://i33.tinypic.com/ra591d.jpg Proszę o pomoc. Napletek w czasie wzwodu sięga tak samo jak w spoczynku. To jest maxiumum tam już nie ma napletka który mógłbym ściągnąć! */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem no, ja się boję podczas kąpieli bardzo mocno pociągnąć :/ Mi się zdaje, ze jakbym mocniej pociągnął to żołądź mi po prostu wyleci :(( Czy to nie powinno się odkleić samo gdy będę dalej dojrzewał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić to mechaniczne, może łatwiej będzie kilka razy pociągnąć mocniej przy masturbacji. Musisz użyć odpowiednio dużej siły, samo się nie odklei. Może pojawić się niewielkie, niegroźne krwawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ja mam to mocniej pociągnąć. Ja wiem, że panikuję, no ale czy na pewno nic mi się przy tym nie stanie? Boję się strasznie, że ten żołądź przy mocniejszym pociągnięciu mi po prostu gdzieś wyleci. Masakra.... Czytałem też na innych forach, że to często samo się odkleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam o odklejaniu napletka i wszyscy piszą, że nie można na siłę odklejać napletka! Mówią, że trzeba to robić delikatnie i stopniowo i po jakimś czasie będą efekty... Mógłby mi ktoś to dokładniej wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odkleić, nie powoduje to komplikacji, takie opinie, które są tu przytoczone to jakieś zabobony. Przy pociągnięciu będzie ból, szczypanie i odsłoni się czerwonawa (podkrwiona) powierzchnia żołędzia. Nie ma opcji że żołądź *wyleci*. Więcej wiary i odwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. A czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że żołądź się sam odklei? Widzę, że u mnie po prawej stronie żołędzia napletek jest odklejony. Tylko w pozostałych częściach napletek jest tak jakby zrośnięty z żołędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ważne pytanie wiem ze nie na temat ale nigdzie nie moge dostac odpowiedzi , bylem z dziewczyna , nie uprawialismy seksu, siedziala na mnie , i nagle jak wstalismy bylismy od krwi - krwawienie z penisa mojego , nie bolało mnie nic słyszałem ze to jakis więzadelko czy to sie samo zagoji nie chce isc do lekarza bo mam 15 lat i nie chce zeby mama wiedziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ kiedy ściągam skórę penisa i widać żołędzia mam go połączonego ze skora i nie bardzo widać rowek żołędzia pod spodem widać tak jakby ten prawidłowy rowek ale kiedyś jak próbowałem ściągnąć bardzo mocno to zrobiła mi się mała dziurka i zaczęła za każdym razem kiedy sikałem i mocz mi splynol tam bardzo szczypać na razie się nie wybieram do lekarza chyba ze będzie to coś poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, ale widząc te głupoty, które są tutaj wypisywane muszę odpowiedzieć. Drogi Mateuszu, te zabobony, jak to nazwałeś, to oficjalna linia postępowania w urologii. Napletka nie wolno odklejać na siłę, może to doprowadzić do stulejki w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś mój napletek też był zrośnięty z żołądziem i miałem nadwrażliwość żołądzia, ale wykonywałem specjalne ćwiczenia i dziś już nie jest zrośnięty ani nie boli *) Gdyby ktoś chciał zapytać o te ćwiczenia czy cokolwiek z tym związane to chętnie podzielę się swoim doświadczeniem na ten temat. To mój mail : johnny1502@wp.pl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×