Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w podbrzuszu, częste bekanie i uczucie zapchanego gardła


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje objawy: - pobolewanie po lewej stronie podbrzusza i dosyć często też po prawej. - często też czuję jakbym miał coś w gardle i nie mógł tego czegoś przełknąć. z czasem przechodzi. -częste bekanie. -ból pleców (w lędźwiach) i (oczywiście nie cały czas tylko okresowo) -uczucie palenia w jamie brzusznej tak jakbym miał lekką zgagę (bardzo rzadko) -ból jąder* prawe jest nieco powiększone* chyba mam żylaki powrózka, które mnie czasami bolą. - jeszcze kilka innych, których nie mogę sobie przypomnieć. Bardzo proszę o pomoc. Boję się, że to rak żołądka, wątroby albo trzustki. Dodam, że mam 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mlody jestes na takie choroby. Jak wyglada twoja dieta? Czy jest tlusto czy bardziej lekkostrawnie? Podajesz ogolne objawy ktore pasuja do masy chorob -zespol jelita drazliwego(mowiac scislej nerwica jelit) -nerwica zoladka -refluks -wrzody zoladka, dwunastnicy, jelita grubego -choroba chrona(jakos tak to sie pisze) -zapalenie blony sluzowej zoladka(czesto spowodowane przez Helicobacter) -candida -lambla -itp., itd. Jak masz zgage to moze byc to faktycznie refluks. Powiedz.. a jak sie ma sprawa z zalatwianiem? Biegunki, zaparcia czy bez wiekszych problemow? Proponuje se zrobic proste badania w kierunki Helicobactera z krwi. Drugim krokiem isc do rodzinnego i poprosic o skierowanie do gastrologa. Proponuje sie tez poddac gastroskopii ewentualnie kolonoskopii(zalezne od zalecen gastrologa). Ludzie opisuja to jako nieprzyjemne badana. Mialem i moge powiedziec z cala pewnoscia ze nie sa straszne. Kup se w aptece specialny aloes do picia a od lekarza wez recke na hamowanie nadmiernego wydzielania kwasow w zoladku. Proponuje tez unikac ciezkostrawnych potraw i gazowanych plynow. Uwazac na drozdze i jest swieze wytwory spozywcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolec mam w porządku ( stan stały). Moja dieta? hmm... Tak jak każdego nastolatka, oczywiście nie jem bez przerwy frytek, hamburgerów i hod-dogów, ale też nigdy nie omieszkam. Prowadzę raczej zdrowy tryb życia. A wie pan co to może być jak wątroba pulsuje. Wiem,że to nie ten dział, ale czym może charakteryzować się bomblowica wątroby? Może mam jakiegoś pasożyta? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×