Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysiek

Wrośnięty włosek nie do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek
Witam, Mam na udzie od kilku lat wrośnięty włos (najprawdopodobniej). Wygląda brzydko, jest wypukłe, ciemne i całkiem spore (ok 4 mm średnicy) - ten włos w środku chyba ciągle rośnie i się zwija pod skórą. Nie wiem co z tym zrobić. Druga taka rzecz robi mi się obecnie na brzuchu jakieś 3 centymetry poniżej splotu słonecznego. Czy trzeba się z czymś takim zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, czy też od razu do jakiegoś chirurga? Czy takie zabiegi są refundowane, czy też trzeba zrobić to prywatnie? I czy w ogóle można to usunąć? To nie jest zwykły włosek, który można sobie usunąć igiełką tzn. wydobyć go z pod skóry. Jest to ciemna plama, która się powiększa powoli. Nie jest to pieprzyk czy coś nawet podobnego. Myślę, że będzie Pan wiedział o czym mowa. Interesuje mnie jak to usunąć. Wiem, że może zostać blizna itd., ale tego chcę. Byłem jakiś czas temu prywatnie u doktora, zapłaciłem 100zł, i w 5 minut dostałem informację, że może zostać blizna i lepiej to sobie zostawić. Super, poprostu byłem zły jak nie wiem co. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie. Bardzo mi zależy. Pozdrawiam, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Od lekarza rodzinnego uzyskać skierowanie do chirurga ogólnego. Chirurg ogólny w ramach podpisanej umowy z NFZ może swobodnie (bez dodatkowych opłat) usunąć zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.