Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Linijne nadżerki pokryte włóknikiem w trzonie żołądka


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

P.doktorze mam 46lat...Proszę o ocenę gastroskopii.... przełyku nad wpustem linijna nadżerka (LA-A),linia *Z* na glębokości 39cm od siekaczy równa.Sciany żołądka z trudnością poddają się insuflacji powietrzem,jeziorko żółciowe bardzo obfite z licznymi pasmami gęstej żółci pokrywającej śluzówkę żołądka-nie poddające się odessaniu i uniemożliwiające pełną ocenę błony śluzowej żołądka.W trzonie żołądka dość liczne linijne nadżerki pokryte włóknikiem...poza tym błona śluzowa żołądka z cechami zapalenia refluksowego o znacznym stopniu nasilenia.odźwiernik BZ.Błona śluzowa opuszki dwunastnicy zmieniona zapalnie...test HP ujemny........Nadmienię,że jestem leczona Controlociem 40mg 2x1,ursofalkiem 250 1x1 Ulgastarnem 4x dziennie....wszystkie moje gastroskopie od 1997r( wtedy miały miejsce moje 3 operacje) nie zmieniają się na lepsze,a raczej na gorsze....stwierdzono,że już nic nie można dla mnie zrobić...czy to prawda....mam silne bóle żołądka i w prawym podżebrzu,pojawiły sę wymioty.....proszę mi wyjaśnić co to znaczy *pokryte włóknikiem*?....Z góry bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za mało składny teskst,poprostu tego jest tak wele....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×