Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i pieczenia brzucha po jedzeniu, zmęczenie


Gość Viktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Viktoria

Witam. Dolegliwosci ktore opisze nie dotycza mnie tylko mojego chlopaka o ktorego sie martwie.Wiec od paru dni okolo 3-4 cos zlego sie z nim dzieje boli go brzuch piecze i jest bradzo goracy bol nie jest staly ale pojawia sie zwlaszcza po jedzeniu,czasami pojawia sie bez powodu, ma problemy z wydalaniem tzn. ma uczucie ze musi isc do ubikacji ale nie wiele wydala, a nawet xenna nic nie dala siemie takze pil i nadal nie przechodzi,do tego ma podwyzszona temperature i oslabienie ogolne ,nogi tak go bola ze nie moze nic robic ciagle jest zmeczony,lezy i nie jest w stanie normalnie funkcjonowac .Zaczelo sie od momentu kiedy zrobilo sie cieplo na zewnatrz.Wspomne tez ze bral odzywke shot gun,a wczesniej masowki itp, chwilowo przestal brac .okolo roku temu mial podejrzenie wrzodow zoładka ,mial co jakis czas bole brzucha ale nigdy tak silne i z takimi towarzyszacymi objawami.Podejrzewalam ze to grypa zoladkowa ale tam wystepuje biegunka i wymioty, chyba ze sie myle.Prosze o pomoc, wiem ze powinien isc do lekarza ale boi sie gastroskopii ,a twierdzi ze mu przejdzie samo,ja jednak obawiam sie ze to samo nie minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli występuje ból brzucha silniejszy niż dotychczas i gorączka to warto przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Może to być zakażenie pokarmowe czy nasilenie procesu przewlekłego tj. choroby wrzodowej. W przypadku przewlekłych dolegliwości należy udać się na badania krwi tj. morfologia, CRP, OB, glukoza, jonogram, ALAT, ASPAT, bilirubina, usg jamy brzusznej. Badanie endoskopowe jest ostatnie w kolejności ze względu na inwazyjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×