Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lukasz

Interpretacja wyników nasienia po operacji żylaków powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz
Bardzo prosił bym o interpretacje takowych badań gdyż mam 17 lat i rok temu przeszedłem operacje żylaków powróżka nasiennego ( chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakaś szansa że w przyszłości bede mógł mieć dzieci ) Analityka ogólna wynik Badanie ogólne nasienia Barwa nasienia słomkowy odczyn nasienia 7,7 Objętość nasienia 5,0 ml czas upłynnienia 20 min preparat bezpośredni plemniki o ruch progresywnym -- 33% plemniki o ruch opóźnionym ---34% plemniki nie wykazujace ruchu --33% Preparat barwiony plemniki o budowie prawidłowej - - 12% Plemniki o budowie nieprawidłowej -- 88%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
No wynik nie jest za ciekawy. Pytania: Czy oddałeś nasienie w laboratorium? Czy miałęs 5 dni abstynencji płciowej przed badaniem? Czy to było dobre labo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukasz
tak nasienie oddałem w Szpitalu w Pile tzn. poszedłem do pokoiku zrobiłem co trzeba i zaniosłem pielegniarce w słoiczku jak na mocz. Tak zachowałem 5 dni bez współżycia, czy to było dobre labo to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Proponuję powtórzyć badanie po wakacjach, w innym laboratorium wg tej samej procedury. Gdyby wyniki nie były lepsze wskazana konsultacja u lekarza androloga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi