Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czytam wasze wpisy ,ale czy ktoś z was miał oponiaka w stożku oczodołu oplatającego i rozpychającego nerw wzrokowy i wychodzącego z niego w stronę mózgu?Dodam, że jestem już po operacji częściowego usunięcia guza razem z nerwem wzrokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałam wyniki rezonansu, na który byłam skierowana w celu diagnozy kilkukrotnych omdleń z zawężeniem świadomości. Oto fragment opisu: Zmiana o cechach oponiaka namiotu móżdżku przy prawej zatoce esowatej 13 x 8 x 8 mm. Czy miał ktoś z Was podobnie umiejscowionego oponiaka? Czy czeka mnie operacja? Kogo z Polski polecacie do leczenia oponiaków? Jestem z południa Polski, ale jak będzie trzeba to pojadę na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam oponiaka koło móżdżku a dokładnie kąta mostowo-móżdżkowego. Operowana byłam w Wojewódzkim Szpitalu w Sosnowcu. Polecić mogę z czystym sumieniem doktora Tymowskiego. Bardzo dokładny i z super podejściem do pacjenta, wytłumaczy wszystko dokładnie a nawet wyrysuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Baskafut

Ja jestem po operacji usunięcia oponiaka namiotu móżdżku po lewej stronie. Guz był usunięty w całości. Operowana byłam w Opolu. Niestety po 2,5 roku okazało się,że mam wznowe. Guz umiejscowił się przy zatoce esowatej. Że wzgledu na wielkość( mały oponiak) i umiejscowienie nie mogłam być operowana. Zdecydowałam się na radioterapie stereotaktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałam się z dr Furtakiem, zalecił cierpliwość, bo guz jest mały, zrobienie po ok. roku ponownego rezonansu by zobaczyć co się dzieje z guzem. Ze względu na lokalizację i rozmiar Doktor zaleca Gamma Knife (choć jak sam powiedział woli wycinać). Dzwoniłam do Katowic, zwolnił się termin na konsultację kwalifikującą do zabiegu na 26 kwietnia. Pojadę, zobaczę co powiedzą... Najważniejsze to działać, ale z rozsądkiem... Pozdrawiam Was serdecznie świątecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Klara polecam w Krakowie Szpital św. Rafała i dr. Marka Zdeba, miły lekarz dokładny i cierpliwy wie co robi i po co. Stara się na tyle n ile to możliwe oszczędzać pacjenta. Takie mam przynajmniej odczucie. Mnie go polecił mój neurolog i już nigdy nie pójdę do moich wcześniejszych lekarzy. Na pierwszą wizytę poszłam prywatnie i w ciągu tygodnia byłam przyjęta do szpitala. U mnie na razie stabilnie i oby tak zostało :) W kwietniu mam mieć kolejny rezonans, ale czuję się dobrze więc musi być dobrze :) Ściskam was mocno, dbajcie o siebie! Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, bliska mi osoba ma sporego oponiaka (5 cm) w podstawie czaszki. Ma zaplanowaną operację na początek czerwca w Bydgoszczy. Wiem, że bardzo się denerwuje, mnie ten niepokój też się udziela... Czy ktoś mógłby opisać, jak wygląda samo przyjęcie na oddział i operacja* a także czas po niej?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam przyjęta na dwa dni przed operacja. Neurochirurg opowiedział mi co będzie robił , gdzie, jakie mogą być powikłania itd. Każdy z nas po operacji wie, że można umrzeć na stole. Ale umrzeć można tez podczas wycinania woreczka żółciowego ... Potem było badanie krwi, ekg, spotkanie z anestezjologiem. Operacji nie pamiętasz bo jesteś w znieczuleniu ogólnym, Potem obudziłam się i byłam na intensywnej terapii przez dobę. Trudno jest opisać jak jest po operacji, bo każdy z nas ma inne doświadczenia. Ja wyglądałam jak potworek, byłam cała zasiniaczona, spuchnięta twarz, jednego oka w zasadzie nie było widać .... Miałam problem z pionizowaniem siebie, chodziłam powoli trzymając się ścian. Ale żyłam.... I trzymałam się tego, że z czasem będzie lepiej :) BEA to co mogę napisać, to trzeba wierzyć że będzie dobrze. A to że się ktoś boi to naturalne, nie ucieknie się od tego. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odważyłam się napisać pierwszy raz,śledząc wasze wypowiedzi już wcześniej. Mam niedużego oponiaka (ok. 3cm) rynienka węchowa przy prawym nerwie wzrokowym. Bylam w zeszłym roku w W - wie gdyz mialam chec poddac się gamma, ale nie zakwalifikowalam się i w czerwcu bede miała operację tradycyjną( w, szpit. Brodnowskim przy gamma w W - wie). Mam pytanie czy ktoś z was lub znanych wam osób miało tak umiejscowionego guza i czy otwieraja czaszkę wyżsej czy nacinają czoło? Może ktoś wie? Dzięki, pozdrawiam Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bea, mój oponiak miał ponad 4 cm , umiejscowienie móżdżek strona lewa. Po operacji rewelka , obudzona , doba na IOM i na oddział , do WC właściwie od razu, operacja 11.03 w maju jeździłam na rowerze, taki stan jak przed operacją ,taki po, powiedział rehabilitant i tak było , wszystko ok, żyję , wznowy nie ma . Ważne jest nastawienie , ja bardzo chciałam być zdrowa, wrócić do pracy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BASKAFUT

ICHO jakie objawy miałaś przed operacją. Też jestem po operacji oponiaka móżdżku po stronie lewej. Ja przed operacją miałam oprócz okropnych boli głowy z ndnoscismi, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Myślałam też. Jestem 4 lata po operacji i po roku od wznowy i w dalszym ciągu zdarzają mi się epizody zaburzeń równowagi i zawrotów głowy. Od momentu operacji nie wsiadlam na rower,boję się. Bardzo źle się czuje z tym,bo wcześniej bez roweru ani rusz. Prawa jazdy też nie mam że względu na problemy ze wzrokiem, jednocznosc ,więc rower to był mój środek transportu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MARZENA

Witam was ponownie. Za miesiąc idę pozbyć się swojego guza z rynienki węchowej. Czym bliżej terminu tym trudniej mi jest nie myśleć wciąż o tym. Wcześniej nie nakręcałam się tak bardzo, a teraz wszystko wyolbrzymiam do niebotycznych rozmiarów. Czy nie będzie nieowladow, otępienia, nawet zostawienie długich włosów napawa mnie niepokojem(kreca sie czy dam rade je rozczesać po zabiegu jak glowa bedzie obolala-teraz mam z tym spory problem-czy je ściąć po prostu). Nie mam objawów guza, zastanawiam się czy jednak zbyt pochopnie nie zdrcydowalam się na tęoperację(na gamma knife nie zakfalifikowali mnie). Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baskafut , miałam takie same objawy jak Ty przed operacją , teraz też czasem mnie rzuci , ale bez paniki , śmigam na rowerze , głowa boli ale to przez migreny, nie ma związku z oponiakiem, jestem 7 lat po , wznowy nie ma ,czasem tylko kuje mnie w miejscu operowanym, źle znoszę upały, a tak poza tym jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety również dołączyłam do pacjentów onkologicznych.
Guz mózgu 4 komory.
27.03 dowiedziałam się że mam guza - tydzień później 3.04 byłam już w szpitalu.
Bałam się jak cholera.. Ale jest dobrze, szybko wróciłam do formy.
Chyba nawet za szybko bo dopadły mnie mocne bóle głowy i oka od kilku dni.
Być może to przez gojenie się jeszcze głowy, upały, duchotę i kilka stresów w ostatnim czasie.
Ale jestem dobrej myśli. Miałam dużo szczęścia bo guz został wybadany przypadkowo.
Dlatego czuję się jakbym miała 2 szansę i psychicznie dobrze to zniosłam.
W październiku kontrolny rezonans. Neurochirurg operujący nastawił mnie bardzo optymistycznie :)
Poza tym 2 małych dzieci w tym syn 1,5 roczku mnie bardzo potrzebują.
Pozdrawiam ! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu miałam operację usunięcia oponiaka 30x27x28mm w okolicy sierpa prawego płata czołowego. Oponiak wykryty przypadkowo. Nie miałam żadnych niepokojących objawów. W szpitalu byłam 7 dni , bo czekali na wynik bad. histopat. WHO I. Teraz czuję się bardzo dobrze. Rana goi się . Głowa nie boli. Oby tak dalej. Mam pytanie bo nie dopytałam w szpitalu. Po jakim czasie można zacząć igraszki z mężusiem. Mój mąż bardzo się boi żeby nic mi się nie stało a ja pragnę bliskości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Baskafut

Icho ja niestety w tamtym roku dowiedziałam się,że mam wznowę. Poddałam się stereotaksji. Na początku sierpnia mam kontrolny rezonans. Zobaczymy ! W ostatnim czasie częściej miewam bóle głowy i doszedł do tego ból ucha po stronie gdzie mam guza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 18:51, Gość ivanekp napisał:

Co myślicie o Gama Knife lub Cyber Gama?

Miałam Cyber Knife w Poznaniu w listopadzie 2014 czyli wkrótce cztery lata. Jak na razie nie rośnie, szkoda tylko że nie zmniejszył się, pozdrawiam, Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icho miałam wznowę po 2,5 roku. Teraz ponad rok po radioterapii w ostatnim rezonansie z sierpnia wynika,że zostala resztka guza. Mam tylko nadzieję,że tak już zostaniei guz już nie będzie odrastał. Teraz tylko czekam jeszcze na wyniki z rezonansu oczodołu bo ostatni rezonans wykazał,że mam znaczna asymetrię obu nerwów wzrokowych  i zobaczą czy to nie jest wynik naświetlań. Ja mam dodatkowo jaskrę i mam nadzieję,że to z tym jest to związane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×