Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Baskafut

Lekarz to tylko człowiek i też może się pomylić. Uważam jednak,że powinien się do tego umieć przyznać,a nie kręcić. Ja też wychodząc ze szpitala usłyszałam ,że jestem całkowicie zdrowa,bo mój guz był wycięty w całości. Jednak po niespełna 2 latach właściwie bez jakichkolwiek objawów dowiedziałam się że mam wznowe. Byłam na konsultacji u 2 neurochirurgów . Pierwszy który mnie operował powiedział,że guz nie był usunięty jednak w całości,wrastał w zatokę esowata,a niestety mózg to taki organ w którym nie można więcej wyciąć bo może dużo szkody zrobic. Natomiast sam ordynator powiedzial,że jeżeli dotychczas podczas kontrolnych rezonansów nic nie było tzn. że jest wznowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Baskafut

Tak onkolog raditerapeuta mnie wysyłal. A jeśli chodzi o onkologa to neurochirurg wysłał mnie na jednorazowa wizytę.Moj oponiak jest mieszany. Onkolog stwierdził,że ten guz jest na pograniczu i wysyła mnie do onkologa radioterapeuty,a Ci mnie kontrolowali co 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój oponiak był II stopnia, według neurochirurga bez konieczności wizyty u onkologa, ale pod 5 letnią kontrolą w poradni neurochirurgicznej. We wrześniu będę miała kontrolny rezonans - 3 lata po operacji. Trzymajcie się zdrowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podzielić z Wami jakiego szoku doznałam zapisując się na kontrolny RM. Sądziłam ,że [poczekam około roku a tu niespodzianka , badanie za dwa tygodnie. Termin 21.09. Zapytałam panią w rejestracji czy w tym roku i nie było w tym odrobiny złośliwości. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po kontrolnym rezonansie po radioterapii stereotaktycznej i w opisie jest,że oponiak uwstecznia się. Jutro idę do radioterapeuty i mam nadzieję,że usłyszę to co myślę,iż wszystko idzie w dobrym kierunku. Pozdrawiam Ps. A jak u Ciebie Ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, u mnie wielkie zmiany, chcę się z wami podzielić, ze w maju urodzilam. Tak to ja daga z pierwszych stron&#128522*, mam synka, 7 lat po operacji...w grudniu kontrolny rezonans, strasznie się boję jak ciąża wpłynęła na moją głowę, jestem dobrej myśli, choć te czarne zaprzątają moja głowę nieustannie..... Trzymajcie kciuki za mnie... Mala strasznie się cieszę ze nie masz wznowy i w ogóle ze Glowa jest czysta&#128522*&#128522*&#128522*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga, moje gratulacje!!!! Zdrówka dla Ciebie i maleństwa, trzymam kciuki żeby wszystko w głowie było dobrze! A co do czarnych myśli - moim zdaniem są one naturalne w naszej sytuacji, ale pamiętaj, najważniejsze to przyciąganie pozytywnych myśli i wiara że będzie dobrze! Trzymaj się i daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Daga Kiedyś tu na forum pytałam o ciążę i oponiaka. Miałam dylemat czy zachodzić mając oponiaka czy nie. Mam już 8 letnią córkę, więc nie miałam parcia na drugą ciążę. Ale zdecydowałam się. Mam rocznego syna. A co do oponiaka, to jego też mam i nie wiem w jakim stanie. Pod koniec października mam MRI (3 lata nie robiłam) i będę wiedziała. Też mnie różne myśli nachodzą ale czasu nie cofnę i cieszę się, że zdecydowałam się na drugie dziecko bo w moim wieku (41) to już nie miałam na co czekać. Pozdrawiam, nie tylko Dagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po kontrolnym RM , w marcu 2018 7 lat po usunięciu oponiaka , wznowy nie ma , cieszę się, ale ogólnie mój stan psychiczny nienajlepszy , sypię się . Niedoczynność tarczycy , kręgosłup do wymiany i teraz trafiła mi się paskudnie bolesna przypadłość mianowicie szczelina odbytu . Borykam się z tym już od lipca , potworny ból , nigdy tak się nie wycierpiałam, to nie chce się goić, proktolodzy każą czekać , mój rodzinny dziwi się na co oni czekają? bo to trzeba operować , Macie może jakieś doświadczenia , kogoś w rodzinie, bliskiego znajomego kto na to chorował lub choruje, pisałam na forum ale nikt nie odpowiedział , będę wdzięczna za informacje bo nie wiem co robić? Pozdrawiam wszystkich Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Ja już jestem po trzeciej operacji i histopatologia wychodzi bez nowotworu, jakieś tkanki i inne dziwne rzeczy, ale niby nic niebezpiecznego. Jednak cały czas mi odrasta ta kulka i już mnie to denerwuje. W tym roku miałam operację w czerwcu i kolejną po trzech miesiącach tego samego miejsca i większego *guza* gdyż szybko odrasta. Dziadostwo, ja chciałam do pracy wrócić. Szczerze to się nudzę w domu, nie martwię się i tak nic nie zmienię. Szczerze to czuję się *zdrowa* jednak lekarze skazali mnie na L4 do lutego. Adam cieszę się, że nie masz wznowy :) Izabela...nie wiem co Ci napisać, mam nadzieję że już znalazłaś kogoś kto Ci pomógł. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po usunięciu oponiaka na skroni ( 6.5 cm na 4.5 ) . Operacja była w lipcu 2017 . Bardzo boli mnie głowa. Mialam dwie tk i rm. Nie ma w nich wznowy oponiaka, ale są jakieś niewielkie krwawienia, krwiaki i bąbelki powietrza. Mieliście coś takiego w badaniach? Czy to jest normalne po pół roku po operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:) Tu Daga, wczoraj miałam rezonans i dzisiaj jest już wynik. Wszystko ok, głowa czysta, 7 lat już jestem po operacji, strasznie się cieszę, gdyż jak wiecie w domu mam drugie maleństwo już 7 miesięczne...... Pozdrawiam Was wszystkich świątecznie i trzymam za Was kciuki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim forumowiczom zdrowia, radości z przebywania wśród bliskich, ciepłej rodzinnej atmosfety oraz dużo prezentów również w postaci poztyywnych wyników badań w przyszłym i nie tylko przyszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×