Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły powiększone od ponad roku


Gość załamka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamka

Od 1,5 roku mam powiększone z 5-6 węzłów. Nie są one za duże (ok. 10mm). 2-3 lata temu miałem bardzo poważną infekcję zęba i był on wyrywany. wybrałem z 4 opakowań antybiotyków jeden po drugim. lekarz mówi że to od tego ale boje się że tych węzłów jest aż 5-6 :( 4 na szyji , jeden pod zuchwa a trzeci na klatce piersiowej ( przy dole mostka). Czytałem objawy chłoniaka i oprócz węzłow nic więcej mi nie dolega. Miałem badania krwi rok temu i nic nie wykazały. (ob norma itd) Lekarz stwierddził że one tak zostaną. Czy taka ilość wezłów może świadzczyć o chorobie *(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamka

Zapomniałem dodać że te węzły WYKRYŁEM 1,5 roku temu. Nie wiem kiedy one się pojawiły bo wykryłem przypadkiem jeden a potem zaczołem badać całe ciało i tak znalazłem resztę. Mam 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

co rozumiesz przez określenie w dole mostka, tzn, powyżej czy poniżej, jeśli poniżej, to nie są węzły, jeśli powyżej opisz bliżej po której stronie ciała znajduje się, nie zdarza się w lini pośrodkowej :) na szyi masz po obu stronach mięsień od ucha do mostka, czy są one za czy przed tym mięśniem pod żuchwą po której stronie, czy też pośrodku? zobacz jeszcze w pachwinach, w połowie szerokości między kością miednicy a spojeniem łonowym acha, 10mm to nie dużo, jedynie 20x15 i więcej w twoim wieku oznaczałoby patologie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamka

tzn przy samym dole mostka po lewej stronie. tak jakby miedzy żebrami. patrzyłem na stronie że tam są węzły chłonne. pod żuchwą w kącie . pachwiny macałem i nic nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×