Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina czy rak jądra? powiększenie jądra, ból i towarzyszące dolegliwości


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat, około miesiąca temu zaczęło pobolewać i powiększać się lewe jądro, czego nie potraktowałem poważnie, gdyż jako mały dzieciak miałem operację przepukliny pachwinowej i już od parunastu lat przepuklina pojawiała się w tym miejscu (już bywał problem nieco większego jądra i lekkie wybrzuszenie nad nim - między brzuchem a jądrem, jednak bliżej jądra). Zaniepokoił mnie fakt będący być może w związku ze stanem jądra, że za jeden, dwa dni zaczęły mnie kłująco, bardziej lub mniej (czasem tylko delikatnie), pobolewać różne miejsca brzucha i okolice nerek. Teraz bardzo mnie zaniepokoił ból pod lewą łopatką (już kiedyś tu miałem nerwobóle, myślę że to były właśnie nerwobóle lub przeziębienia), który za chwilę rozprzestrzenił się do środka - do klatki piersiowej , i przeszedł z lewej strony na centrum, wiąże się z tym ból przy nieco głębszym oddychaniu, ból się nasila przy pozycji wyprostowanej. Niepokoi mnie to bo naczytałem się o tym jak rak jądra rozpoznawany bywa dopiero po przerzutach (do kręgosłupa - a z nim może jest związany owy ból pochodzący pierwotnie spod łopatki* do płuc, narządów okolic brzucha) Czasem mocno zakłuje mnie miejsce między jądrami a odbytem, ale to bardzo rzadko, w ciągu tego nieszczęsnegp. miesiąca zabolało ze 3 razy. I co dziwne jakiś czas temu poczułem lekki ból w podudziu (nerwoból od kręgosłupa? przerzuty na kręgosłup?) Wybieram się na USG jądra i do lekarza urologa. Czy może to być rak jądra ?(powiększenie go jest miękkie i podłużne - od góry do dołu - do poniżej połowy dołu jądra , całość tej *opuchlizny* to ok dodatkowe 2/3 normalnego jądra) . Czy ból spod łopatki może wiązać się z przerzutami do kręgosłupa? Dodam, że wszystko to nastąpiło po silnym stresie, a ból pod łopatką po dodatkowym przeżyciu (wyobrażeniu o raku). Nie chudnę, zawsze byłem bardzo szczupłej wrecz chudej postury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi może o jądro co o worek mosznowy w którym jest jądro* wygląda jak opisane wyżej. Ból pleców i klatki piersiowej po mału ustepuje po wetrzeniu maści kamforowej (wtarta ok 2 godz temu) i wygrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak ciągle coś dopowiadam w tej sprawie, ale nie mogę zebrać myśli, bo jestem bardzo zdenerwowany. W przeciągu wspominanego miesiąca występowały też gazy, stolec był normalny - martwiło mnie tylko że czasami był ciemno żółty. Od dwóch dni pocę się w nocy (może to stres). Owy ból spod łopatki, który się rozprzestrzenił jest silny szczególne pod mostkiem i w kręgosłupie szczególnie w pozycji wyprostowanej i przy głębszym wdechu. Minimalnie się zmniejszył po natarciu kamforą i wygrzaniu (jak wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wszystko ok, nie popadajcie w paranoję tak jak ja popadać zacząłem. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na pewne sprawy, ale nie budować sobie piramidy strachu. Dostałem dobre diagnozy (to tylko przepuklina) i od razu mi zaczęły ustępować bóle pleców i klatki piersiowej (to był stres!). Nie bagatelizujcie ale też nie dawajcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam znowu taki problem ze moje prawe jondro jest nzacznie wienksze od lewego i mozna jest bardziej wysunienta w pszud nie mam bulu ale czasami takie letkie bule pulsowe i promienuje w pod bszuze ale te bule sie zdazajom bardo zatko nawet nie papientam kiedy mnie bolalo i dodam ze mi jondro pszy dlugim siedzeniu cierpnieje.....prosze o wyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×