Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bilirubina, morfologia, USG i cukier i brak diagnozy


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze, Mój mąż w przeciągu 6-sciu miesięcy przeszedł 3 rutynowe badania ,które pokzały nieprawidłowości. Badania wykonaliśmy po tym jak po przeprowadzce mąż schudł 12 kg. Na ostatnim badaniu : bilirubona całkowita wyniosła 2,72 przy normie górnej 1,20 , bilirubinie bezpośredniej 0,42 przy górnej normie 0,20, i kiepskim cukrze 127 na czczo z krwi po godzinie 103 a po dwóch godzinach 104. Zaniżone : żelazo 59 przy normie 65 liczba neutrocytów ,ezynocyty, jak i % tez zaniżone, Hemoglobina 1,42 przy górnej normie 1,20 OB 4 Morfologia, próby wątrobowe, TSH, lipidogram - OK CRP, fosfataza alkaliczna bez zmian, Wybraliśmy się również na USG i wszystko ok poza torbielą o wymiarze 6 cm pomiędzy śledziona i nerką. Czekamy teraz na kolonoskopię i gastroskopię oraz badanie HbA1c. Poza tym dręczy go mały refluks i czasami krew w stolcu ale tutaj wydaje mi się, że to hemoroidy. Ponieważ badanie na krew utajona w stolcu wyszedł ujemny. Czy cukier, bilirubina i ta torbiel maja ze sobą jakiś związek czy to zupełnie trzy różne sprawy? Z tego co powiedział nam lekarz to może być to początek cukrzycy + zespół metaboliczny + torbiel nie wiadomo skąd. A ja już głupieje bo nie wiem co jest grane a jestem w 7miesiącu ciąży i zależny mi na diagnozie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno określić. Trzeba oczywiście wykonać badania zaplanowane, aby coś więcej na ten temat powiedzieć. Być może rzeczywiście to początek cukrzycy, jednak poziom podwyższony bilirubiny może być związany z wrodzonym defektem enzymatycznym (np. zespól Gilberta) i nie mieć nic wspólnego z cukrzycą. Celem pogłębienia diagnostyki torbieli należałoby zastanowić się nad wykonaniem TK. Trzeba stwierdzić czy torbiel wychodzi ze śledziony czy raczej z nerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×