Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasieniak jądra


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taka możliwość żeby 16 latek mógł zachorować na nasieniaka jądra? Bo słyszałem że tylko dorośli mogą to mieć.Bo mam takie objawy: bóle pleców na dole( nie mocne i nie cały czas), ból prawego i czasem lewego( nie jest to mocny ból, czasami poboli * dyskomfort w majtkach* czasami bóle podbrzusza: czasami bóle prawego uda* i oczywiście powiększenie prawego jądra. Proszę o pomoc. aha i bóle tam gdzie jest owłosienie łonowe. ( jest pulsujący ból)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nasieniak jądra może pojawić się w każdym wieku. Wątpię jednak, że przedstawione przez Ciebie objawy wskazują na nowotwór jądra. Możliwe, że to jaki stan zapalny. Trzeba o tych objawach poinformować rodziców i najlepiej skonsultować się w tej sprawie z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lekarza!!!!!!!! najlepiej już jutro nie można tego bagatelizować. Mąż miał takie same objawy i okazało sie że to guz Jemu też sie powiekszyło prawe jadro było o wiele wieksze od lewego i twarde bóle w plecach mogą wskazywać na przerzuty Nie martw sie jednak bo nowotwory jader są teraz w 100 % uleczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo zaawansowane przerzuty są wyleczalne w 100% Mąż też sie bał ale zmusiłam go i teraz juz jest po operacji jadra Rak jadra bardzo szybko postępuje tutaj liczy sie każdy dzien Inne nowotwory rosną latami a ten jądra jest jedynym nowotworem uleczalnym w każdym stadium rozsiewu ale niestety bardzo szybko postępuje Bez jednego jądra idzie normalnie żyć . Ale też trzeba liczyć się z tym, że ty wcale nie musisz mieć nowotworu najlepiej szybko udać sie do urologa i sprawa sie wyjaśni Nie lekceważ tego Najgorsze jest czekanie i niepotrzebne domysły Twoje życie jest w twoich rekach A od jak dawna masz powiekszone te jądro i jak bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Powiększone jądro mam już od bardzo dawna, tak od 2 lat. Ale gdzieś tak 2 - 3 miesiące temu zaczęło mnie ono pobolewać i tak promieniuje to na udo to na podbrzusze. Przeważnie gdy odchylam się do tyłu lub pochylam to odczówam taki dziwny ból w dolnych plecach. Boję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz isc koniecznie do urologa albo do lekarza pierwszego kontaktu Twoje dolegliwosci są niepokojące Zrób to dla własnego spokoju Dziwi mnie fakt że jeszcze nie odwiedziłeś lekarza Jadra to nie wstyd z ta chorobą wygrywaja odważni Idz do lekarza zamiast do szkoły i napisz co ci lekarz powiedział Zrób to puki nie jest jeszcze bardzo żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny może załatwic ci wizyte u urologa już na nastepny dzień jeśli stwierdzi że potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Nie zwlekaj dlaczego tak to wszystko bagatelizujesz samo nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne objawy mogą być sikanie krwią plucie krwią i bóle głowy (plucie krwią przerzut do płuc a ostre bóle głowy przerzuty do mózgu Chłopie wez sie za siebie jeszcze wcale nie jest z tobą tak żle Zapobiegnij najgorszemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale boję się, że lekarz postawi złą diagnozę. Np. powie, że to zwykłe zapalenie, przepisze mi jakieś leki i odeśle mnie do domu, a ja będę tam siedział z rakiem jak jakiś debil. Boję się, że zbagatelizuje moje bóle pleców itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz że chciałbyś przekaz do urologa jeśli jest zapalenie to moszna jest bardzo czerwona i jadra tak bolą że ustać nie idzie ani sie tam dotykać najgorszy jest tempy ból jeśli będzie dobrym lekarzem to zrobi ci usg Trzymaj kciuki bo ja też jade teraz z mężem w środe na tomografie klatki piersiowej on ma nasieniaka i ma powiekszone wezły ale wiem że wszystko będzie dobrze grunt to walczyć i sie nie załamywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań to żaden wstyd Mój wuja opowiadał, że jego kumpel nagle zmarł w wieku 20 lat. Nie wiedzieli jaka byla przyczyna zgonu aż nie zajrzeli mu w majty a jego jądro bylo bardzo duże i sine i jak się okazało zmarł na raka jądra z którym nigdy nie poszedl do lekarza bo się wstydził a przecież mógł zyć do dzisiaj. Trzymam za Ciebie kciuki i pamiętaj, że lekarz takich jak ty badał już tysiące i do niego to zwykła rutyna. Zresztą u ciebie może to być coś zupełnie błahego ale lepiej iść i sie upewnić bo twoje objawy nie są za ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej nie pójdzie do lekarza wcale! męża tak samo straszyłam i gdyby nie poszedł to mogłoby już być za póżno teraz! I to nie bajki lepiej dmuchać na zimne a jak ci coś nie pasuje to po prostu nie pisz. nie masz o niczym pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×