Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy krwiak po usunięciu guzka z piersi


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, miałam zabieg usunięcia guzka z piersi (jestem już po zdjęciu szwów), ale pod blizną wyczuwalny jest twardy guzek. Byłam z tym u lekarza (pierwsza wizyta), który zbadał mnie na kozetce (a więc, w *pozycji leżącej*, w której guzek jest prawie niewyczuwalny, schowany jakby w głębi) i powiedział, że to krwiak i sam się wchłonie. Przy ściąganiu szwów (druga wizyta) zapytałam, czy stosować jakieś leki na to, ale pielęgniarka ściągająca szwy, powiedziała, żebym nic nie stosowała, bo jest miękki. Lekarz, badając mnie ponownie, po zdjęciu szwów, nie dopatrzył się niczego dziwnego. Z tym, że gdy sama sprawdzam to miejsce w *pozycji stojącej*, krwiak ten jest o wiele bardziej wyczuwalny. Jest twardy o zbitej, regularnej strukturze, ale nie jest to bolesne, jak również skóra w tym miejscu nie ma żadnego (sinego) zabarwienia. Czy rzeczywiście nie muszę nic stosować na tego krwiaka? A gdybym zastosowała, np Lioton 1000 lub okłady, które poleca Pan na krwiaka w innych wątkach, czy mogłoby mi to zaszkodzić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, nie ma przeciwwskazań stosować żele z heparyną np. Lioton 1000 oraz suche ciepło (na początku nasmarować bliznę żelem, a następnie przez 10-15 minut lekko rozgrzewać: np. butelką z ciepłą wodą zawiniętą w ręcznik 2, 3 razy dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość debora

,,,jestem po operacji usunięcia piersi wraz z węzłami,z twardym sinym krwiakiem, który się zrobił w miejscu gdzie zbierała się chłonka (ukłucie,potem krwawienie) borykam się już drugi miesiąc.Nie pomogły żadne maście, ogrzewanie.Moze ktoś napisze jak długo może się wchłaniać taki krwiak. Czy tego nie należy operować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×