Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie interferonem przy prawdopodobnie rozpoczętym procesie marskości wątroby


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata, choruję na WZW C od 8 lat, nie byłam jeszcze leczona, do tego mam cukrzycę od 23 lat. Jakieś dwa tygodnie temu miałam wykonane usg jamy brzusznej, w której napisano że moja wątroba ma budowę ziarnistą. Wiem, że może to oznaczać rozpoczęty proces marskości, ale chciałabym się dowiedzieć czy może być inna przyczyna takiej budowy wątroby niż marskość! Za dwa miesiące mam zacząć kurację interferonem i chciałabym wiedzieć, czy jeśli faktycznie rozpoczął się u mnie proces marskości wątroby, to czy mam jakieś szanse na wyleczenie się i czy jest jakaś szansa, że przy zdrowym trybie życia i po kuracji proces ten się zatrzyma lub cofnie. Zostałam skierowana na leczenie, mimo to, że biopsję wątroby miałam wykonaną w 2005 roku, wynik G2 i S1 proszę także o wyjaśnienie tych wyników i poradę czy powinnam podjąć się leczenia bez powtórnej biopsji wątroby? Bardzo się boję i proszę o odpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak jak ty miałem tego * mieszkańca* , ile lat niewiem , jak narazie odzszedł w wyniku lecznia . Tu masz opis miary S G http://www.prometeusze.pl/biopsja.php .Jako ciekawostke powiem ci że nie miałem wcale robionej biopsji i nie było to przeszkodą w rozpoczęciu leczenia, bazowano na USG Dooplera . Mam nadzieje ze troche ci pomogłem choc nie jestem lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link do stronki, bardzo mi się przydał. Jeśli mogę wiedzieć to jaki minął okres czasu od zdiagnozowania wirusa do leczenia? I jaki był wynik twojego usg przed leczeniem? Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usg - stluszczenie watroby * lekko powiekszona sledziona , nie mam tego wyniku wiec napisze jak pamietam ze przepływ krwi przez watrobe w normie( to chyba bylo istotne ze przerabia tyle krwi ile trzeba).Jesli chodzi o oczekiwanie to niedlugo bo od diagnozy do leczenia jakies 8 miesiecy .Zapraszam na czat prometeuszy tam chetnie wiele osob podzieli sie doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×