Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty do wątroby Adenocarcinoma tubulare G2 metastaticum


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego: Adenocarcinoma tubulare G2 metastaticum [M-8211/3]. Moja mama ma 61 lat i wykryto u niej właśnie takiego raka, wiem, że są też przerzuty do wątroby, ale lekarze jak do tej pory nie powiedzieli nam, jakie jest źródło pierwotne, bo do tej pory go nie znaleźli (no chyba że to badanie to wykaże). Kolonoskopia, gastroskopia i tomografia nic nie wykazały. Obecnie mama ma już ustaloną pierwszą chemię, ale dopiero na czwartek 15.04., bo okazało się, że ma silną anemię i jest póki co za słaba na chemię. Dodatkowo puchną jej także nogi, jednak lekarz podał jakieś leki i opuchlizna póki co zmniejszyła się. Proszę mi powiedzieć czy na podstawie informacji, których tu udzieliłam jest Pan w stanie określić jakie są rokowania? Wiem, że nie ma już raczej szans na całkowite wyleczenie, jednak chciałabym dowiedzieć się czego się spodziewać w najbliższym czasie :( Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak jest typu gruczolakoraka cewkowego o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej. Takiego typu przerzut jest raczej związany z ogniskiem pierwotnym znajdującym się prawdopodobnie w jelitach. Anemia, przerzuty w wątrobie są oznakami bardzo silnego zaawansowania, rozsiewu procesu nowotworowego. Rokowania bardzo złe. Wszystko będzie zależało od tego jak mama zareaguje na chemioterapię. Śmiertelność w takim przypadku w przeciągu roku bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×