Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana niestłuszczona w wątrobie


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Odebrałem dziś tacie wynik USG i mnie troszkę zaniepokoiło jedno zdanie. Możecie mi przybliżyć o co chodzi. Z góry dziękuję. Treść badania: *W okolicy wątroby widoczny jest obszar dobrze ograniczony, w porównaniu z pozostałą częścią wątroby hypochogeniczny wielkości 39 x 59 x 46 mm - pozostała część wątroby o echogeniczności stłuszczeniowej. Zmiana w okolicy wątroby odpowiada najprawdopodobniej obszarowi niestłuszczonemu. Pęcherzyk żółciowy echoujemny, bez cech kamicy. PŻW, ŻW nieposzerzone. Trzustka jednorodna, nie poszerzona. Aorta brzuszna nie poszerzona. Przestrzeń okołoaortalna w normie. Śledziona nie powiększona. Obie nerki prawidłowej lokalizacji, budowy morfologicznej, bez cech kamicy i zastoju moczu. Pęcherz moczowy umiarkowanie wypełniony o gładkich zarysach.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie obszar wątroby odbiegający w niewielkim stopniu anatomicznym od pozostałej części wątroby (cała wątroba stłuszczona poza tym obszarem). Nic niepokojącego. W starszym wieku często występuje takiego typu zwyrodnienie wątroby zwłaszcza u osób z nadwagą. Trzeba ten wynik zinterpretować z lekarzem prowadzącym. Jeśli będzie miał wątpliwości trzeba ewentualnie wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×